Čím si už s větším časovým odstupem vysvětlujete takový výkon a výsledek?
To si ani v tuto chvíli nedokážu vysvětlit. Že by zápas někdo prodal, to kategoricky odmítám. Prostě selhání mužstva.

Nebyly varováním tři inkasované góly v závěrečné půlhodině předchozího duelu v Litoli, i když tam bylo jejich příčinou zjevné uspokojení se s výrazným vedením?
Právě proto jsem také na hráče apeloval, aby navázali na to dobré z Litole a vyvarovali se chyb z posledního zápasu. Výsledek nula tři a bezkrevný výkon mužstva jsou důkazem toho, že to nemělo patřičný efekt.

Byl nejhorší zápas za dobu, co tým trénujete?
Vzhledem k tomu, že těch úplně špatných zase tolik nemáme… Opravdu se nepamatuji, kdybychom doma odehráli tak špatný zápas, a to nejen v divizi. Ani v nižších soutěžích, i když jsme někdy nehráli podle představ, což k fotbalu patří, tak jsme před domácími fanoušky nikdy neprohráli nula tři se soupeřem, který je poslední.

Přijdou v reakci na výkon nějaké změny v sestavě pro utkání v Kladně?
V reakci na to bych rád změnil sestavu, ale vzhledem k tomu, že onemocněli další hráči a je nás asi třináct, tak se toho se sestavou příliš dělat nedá.

Kteří hráči vám aktuálně chybí?
Vorasický s Černým jsou nemocní, ale místo něj by se do brány už zase měl vrátit Malina. Dlouhodobě mimo hru jsou Kmoch a Ďurinda. V minulém zápase nehrál ani Lovíšek. Ze čtvrtečního tréninku jsme pak s podezřením na vážné zranění kolene odvezli Lukáše Lelka, který špatně došlápl. V pondělí jde k doktoru Soukupovi, pak budeme vědět víc. Každopádně konkurence v kádru je v tuto chvíli nízká.

Souhlasíte, že derby v Kladně bude prakticky pokračováním bitvy z podzimu, ve které nepadl ani jeden gól?
Abych řekl pravdu, tak vůbec nevím, co od tohoto utkání mám čekat. Kladno má mladé, běhavé a dobře trénované mužstvo. Naše výkony jsou na jaře jako na houpačce, takže se nedá absolutně odhadovat průběh zápasu či jeho výsledek.

Zatímco na podzim bylo Kladno před vaším vzájemným utkáním hodně dole, tak nyní je už pouhé tři příčky za vámi. Potvrdila se tak vaše slova, že jejich kádr rozhodně není na spodní příčky a že půjdou nahoru…
Ač sami naříkají, stále se samozřejmě pohybují v jiných podmínkách než my. A dovolím si tvrdit, že mají lepší kádr než my. Ale v tabulce jsou za námi…