„Rozhodl jsem se předat funkci s veškerou svou činností v oddíle mladším a progresivnějším,“ říká prezident Dynama Jiří Kratochvíl ke svému rozhodnutí, tentokrát už stoprocentně neměnnému. „Již loni jsem byl pevně rozhodnutý končit, ale kluci mě umluvili,“ prozradil jednasedmdesátiletý majitel místní stavební firmy s tím, že jméno svého nástupce nezná.

Co ví jistě, že chce poděkovat všem, kdo za více než čtvrt století pomáhali s chodem klubu. „A že jich bylo hodně za těch šestadvacet let. Vážím si jejich pomoci,“ vzkázal.

Jedním ze souputníků napříč sezonami byl dlouholetý trenér „áčka“ Daniel Kaplan, s nímž už v posledních asi osmi letech lepili sestavu na poslední chvíli a horkotěžko. Na příští sezonu už se takový scénář opakovat nebude. Nejen proto, že šéf Kratochvíl zabouchne dveře za svou pomyslnou kanceláří.

Hráčskou nouzi se vedení týmu setrvávajícího v I. A třídě rozhodlo vyřešit ráznějším krokem. Po spojení s Klíčany, kde dospělý fotbal před rokem zanikl, bude hrát právě tam. Na Dynamu po čase rozepíše novou historii béčko ve čtvrté třídě.

„Jsem rád, že fotbal dospělých v Nelahozevsi nezaniká, jak nám dost lidí přálo, a bude pokračovat dál,“ neskrývá spokojenost Jiří Kratochvíl. Přikyvuje zároveň tvrzení, že spolupráce obou klubů už byla jedinou cestou, jak vyšší soutěž zachovat.

V Nelahozevsi navíc funguje i mládež. „A bezvadně, díky obětavcům. A je velká radost vidět plné hřiště dětí,“ nemá strach o budoucnost oddílu. Novému předsedovi i všem jeho pomocníkům přeje hodně zdaru a úspěchů v dalších letech. Všechny týmy hodlá v budoucnu bedlivě sledovat, ty dospělé už i naživo. „Určitě se půjdu podívat, vždyť za béčko bude hrát vnuk a asi občas i syn – veterán,“ těší se.

Že by mu šéfování oddílu začalo chybět, prakticky vylučuje. „Už jsem byl unavený a neměl jsem tu radost. I když mládež je skvělá. Chybět mi bude starost o hřiště, ale loučit se má se vším a neprodlužovat to,“ hodlá končit na všech frontách.

A kterou z řady vzpomínek na „svou éru“, v níž se v „Neláči“ kopal dokonce i krajský přebor, uchová na nejpřednějším místě? „Nejraději vzpomínám na partu, která byla na Dynamu tak před patnácti lety. To byla jízda, jak na hřišti, tak mimo včetně večeří a soustředění. Na to s PTZ všichni, kdo ho absolvovali, nezapomenou," usmívá se…

PŘIPOMEŇTE SI: V roce 2009 Jiří Kratochvíl s béčkem Dynama Nelahozeves vyhrál okresní pohár:

Fotogalerie: Béčko Dynama vyhrálo okresní pohár