V předcházející sezoně vykopal s fotbalisty FK Kralupy 1901 postup do okresního přeboru. V jeho podzimní části pak se stejným týmem překvapil výbornou druhou příčkou. Konec trenéra Jiřího Miky na kralupské lavičce, který přišel se začátkem zimní přípravy, je tak trochu bleskem z čistého nebe. „Měli jsme nějaké neshody o podobě zimní přípravy,“ objasnil svůj odchod kouč.

Takže jste skončil ještě dřív, než zimní příprava začala?
Ano.

To byla vaše iniciativa?
Po vzájemné dohodě.

Podzim jsme ale neměli vůbec špatný…
Určitě. Poté, co jsme postoupili, byly představy, že budeme hrát o záchranu. Podařilo se nám vybudovat dobré mužstvo. Kromě Dynama jsme v podstatě neměli konkurenci. A také s ním jsme byli ve vzájemném utkání lepší, akorát se nám to nepodařilo vyjádřit brankově. Měli jsme několik nešťastných zápasů, to se ale dalo ve vyšší soutěži očekávat.

Co bylo přesně důvodem vašeho konce?
Šlo o to, že někteří hráči, ti z výboru, považovali způsob přípravy, ve kterém se běhá, za nemoderní.

Takže chtěli hrát jen zápasy?
Tak, zahrát si na umělce a v tělocvičně.

Bez hrubé přípravy to ale nejde…
To ne, z fyzické přípravy se musí vycházet při získávání rychlosti i výbušnosti. Určitě dneska existují i jiné způsoby, ale ne v tak nízkých soutěžích.

Myslíte, že Antonín Šimek, který tým převzal po vás, představy hráčů v tomto ohledu naplní?
Začali běhat víc než se mnou (smích). Tonda je obzvlášť trenér, který si zakládá na fyzičce. Nějakou dobu ale nemohli sehnat vůbec nikoho. Angažovali Tondu a myslím, že to je ještě tak nejlepší řešení z těch možností, které se jim nabízely.

Z vašich slov se dá vyčíst, že na kralupský fotbal nezanevřete.
To určitě ne.

Budete navštěvovat i zápasy?
Jsem domluvený s panem Matějčkem, už jsme se spolu byli podívat i na přípravných zápasech na turnaji v Mělníku.

Kam teď povedou vaše fotbalové kroky?
Do důchodu.

Takže si dáte v trénování pauzu?
Budu užívat vnoučata. Žena mě do toho tlačila už dávno, takže to nějak všechno vyústilo.

Jiří Mika: Bývalý fotbalista Sparty Praha má za sebou třetiligové zkušenosti na lavičce tehdejšího Kaučuku, jako trenér vedl v minulosti také Čechii Kralupy nebo Veltrusy, odkud zamířil v létě roku 2010 zpět na stadion V Olších.