Na místě, kde před třemi lety proměněnou penaltou v rozstřelu poslal Česko na mistrovství světa, si šestadvacetiletý reprezentant Jiří Vokoun užil další velkou chvíli slávy.

Po Žabinských Vlcích se mu podařilo čtyřikrát skórovat i proti druhému brněnskému celku – Helasu. Svou sezonní bilanci si tak vylepšil na bezkonkurenčních 21 branek (v devíti zápasech).

A to mohl mít na kontě ještě o jednu víc. O v utkání druhou jej připravil spoluhráč Jakub Sváta, který na čáře dorazil míč směřující už tak jistě do sítě. Hned po změně stran ale kapitánovi asistenci oplatil.

Trenér Libiše Miroslav Kratochvíl
Trenér Libiše o podzimu: Čekal jsem trochu víc, sílu ukazujeme pouze doma

„Mně je upřímně jedno, jestli jsem dal čtyři, jednu, nebo pět branek, pro mě jsou důležité tři body,“ reagoval Jiří Vokoun po utkání s tím, že ani nepamatuje, kdy se mělnickému týmu naposledy povedlo na půdě Helasu vyhrát.

Podle trenéra Jakuba Němce po dobrém vstupu a rychlém vedení 2:0 zkomplikovalo plány snížení po nešťastném vlastním gólu. „Tím jsme Helas pustili trochu do hry, tam nabrali sebevědomí,“ vrátil se k momentu, který určil výsledek úvodního poločasu.

Ten druhý byl o poznání výživnější a hosté po třech změnách skóre na každé straně těsné vedení uhájili. Nakonec vítěznou se ukázala Vokounova pohotová trefa z vlastní poloviny při power-play a ztrátě soupeře.

1. Futsal liga, 7. kolo: SK Olympik Mělník - FK Chrudim (2:9), 3. 11. 2023
Pohárovou reprízu u mistra mírnil kapitán, znovu je v čele střelců

„Jsem rád, že jsme ve druhé půli tu zběsilou jízdu zvládli. Myslím, že to kluci odehráli velmi dobře. Střídali jsme pasáže, kdy jsme podle potřeby chvíli presovali a chvíli si počkali na chyby Helasu. Dohráli jsme to, jak jsme potřebovali,“ liboval si Jakub Němec.

S týmem vyhrál na pátý pokus poprvé v sezoně mimo svou halu. V tabulce se Mělničtí posunuli na šestou příčku a bodovou úroveň pátečního domácího soupeře Chomutova. „Pro nás je to velmi důležité vítězství. Potřebovali jsme se dostat v tabulce někam trochu výš,“ dodal kouč Mělníka.

Záznam utkání a pozápasové ohlasy:

Zdroj: Youtube

Helas Brno – SK Olympik Mělník 4:5 (1:2)

Branky: 9. vlastní, 25. Svoboda (Zdráhal), 27. Směřička (Perina), 39. D. Cupák (Zdráhal) – 2. Vokoun, 5. J. Sváta (Vokoun), 22. Vokoun (J. Sváta), 35. Vokoun, 38. Vokoun. Rozhodčí: Šenkýř, Slanina. ŽK: 1:2. Diváci: 280.

Olympik: Buchvak (Šanda) - Abrham, Šuba, J. Sváta, M. Sváta, Machytka, Lehner, Gabčo, Mešić, Vokoun, Šup, Šustr.