Ti nejlepší dostanou odměnu v podobě dvoudenního zájezdu do Gelsenkirchenu na zápas Schalke. „Rádi bychom zájezd směřovali na úplný konec prázdnin, popřípadě začátek září, kdy ještě není úplně rozjetá škola. Přesné datum bude jasné až po rozlosování bundesligy," vysvětlila ředitelka turnaje Ilona Válková.

Kvalifikačním turnajem prošly téměř čtyři desítky družstev, což představuje bezmála 600 účastníků. Do finále ovšem postoupilo jen šestnáct opravdu nejlepších kádrů. „O hlavní cenu budou bojovat v neděli fotbalisté téměř celý den. V polední pauze je přichystán bohatý doprovodný program, na kterém nebude chybět významná fotbalová osobnost. Jestli chcete vědět, kdo to bude, musíte se přijít podívat na hřiště, nemůžeme přece prozradit vše," uvedl sám zakladatel a patron turnaje Jiří Kabyl s tím, že vstupné bylo stanoveno jednotně na 40 korun. Děti do šesti let nebudou platit vůbec. Vstupenky budou ještě ke všemu zařazeny do losování tomboly, kde budou hlavní cenou lístky právě na Schalke. „Výherce tomboly pojede na zájezd spolu s šampiony Kába cupu a druhou cenou je pobyt v Harrachovské Haciendě," řekla Válková.

Hýbat se na finálovém klání ovšem nebudou jen hráči, ale své síly budou muset poměřit i trenéři jednotlivých klubů. I ti mohou svému týmu zajistit vstupenky na fotbalový zápas. „V dalších soutěžích mohou zástupci družstev nebo patroni vykopat pro kluky a holky zajímavé ceny jako jsou sportovní tašky nebo balóny," dodal Kabyl.

Heslem celého turnaje není jen respekt, který je po celou dobu samotným hráčům vštěpován, ale i pomoc potřebným. V aukci se budou dražit dresy s podpisy známých fotbalistů a obraz Vladimíra Šmicera s podpisem. „Výtěžek z aukce jsme se letos rozhodli věnovat chlapci z Horních Počapel, který trpí syndromem Dravetove (SMEI) a chtěli bychom tak přispět na nákup zdravotní tříkolky nebo jiné potřebné věci. Chceme přizvat všechny dražbychtivé zájemce, aby tuto akci podpořili a společně s Kába cupem pomohli dobré věci," uvedla Válková.

Rok od roku je turnaj stále větší a kde na něj organizátoři shánějí peníze? „Jde to těžko a hlavně je za tím spousta měsíců práce. Jak turnaj rozšiřujeme, je peněz potřeba stále víc a víc. Skládáme vše takřka po tisícikorunách. Máme ale už své fanoušky z řad partnerů. Většinou to jsou lidé zapálení pro fotbal, kteří to společně s námi dělají pro děti, sport a pro dobrý pocit. A na druhé straně je to několik málo větších společností. Vzhledem k tomu, že se snažíme turnaj maximálně „zadárkovat" šetříme, kde se dá, aby na dárky a zejména zážitky zbylo. Letos jsme se třeba v rámci úspor rozhodli vzdát moderátora a akci si odmoderujeme sami. I tak zvládáme kromě cen navíc všem účastníkům dopřát oběd. Na finálovém turnaji třeba družstva neplatí ani startovné," vysvětlila Válková.