Ve finále totiž porazili loňského vítěze z Dobrovic. Nejlepším střelcem turnaje byl vyhlášen slánský Matyáš Marek.

Mělnicko mělo svého zástupce až na čtvrtém místě, na kterém se umístily Kralupy 1901. V souboji o třetí místo podlehly Hovorčovicím. Pátá byla ale Pšovka a šesté Lobkovice.

VÍTĚZOVÉ JEDOU 
NA BUNDESLIGU

Kvalifikačním turnajem prošly téměř čtyři desítky družstev, což představuje bezmála 600 účastníků. Do finále ovšem postoupilo jen šestnáct opravdu nejlepších kádrů. Vítězové se tak mohou těšit na dvoudenní zájezd na německou bundesligu do Gelsenkirchenu na Schalke. „Rádi bychom zájezd směřovali na úplný konec prázdnin, popřípadě začátek září, kdy ještě není úplně rozjetá škola. Přesné datum bude jasné až po rozlosování bundesligy," vysvětlila ředitelka turnaje Ilona Válková.

RESPEKT A POMOC 
VE FOTBALE

Celý turnaj se řídil heslem respektovat jeden druhého. A jak na hřišti, tak mimo něj bylo cítit vzájemné přátelství. Oproti dospělému fotbalu se děti po střetech a soubojích o míč neválely po zemi, neplakaly a na trávník nemuseli vybíhat zdravotníci kvůli malichernostem. Hra plynula a opravdu se bylo na co dívat. Dokonce i fanoušci se tohoto hesla drželi. Povzbuzování a fandění bylo skutečně pod vlivem respektu a fair-play.

KÁBA CUP POMÁHÁ 
POTŘEBNÝM

V aukci se dražily dresy s podpisy známých fotbalistů a obraz Vladimíra Šmicera s podpisem.

Celý výtěžek byl věnován místnímu chlapci, který trpí syndromem Dravetove (SMEI). „Letos jsme v aukci vybrali neuvěřitelnou částku více než 20 tisíc korun," sdělila nadšeně ředitelka Válková.

Fanoušci kralupského týmu 1901 vydražili dresy například s podpisem Petra Čecha - jeden za 6.000,- druhý za 12.000,-. Maminka nemocného chlapce si částku převzala na hřišti osobně. Bylo jasné, že peníze opravdu putují na místo, kde udělají velkou službu. „Když jsme mamince i malému chlapci předávali vybranou částku, bylo to i pro mě osobně velmi emotivní," přiznal patron turnaje a zakladatel v jedené osobě Jiří Kabyl.

FINÁLE LIGY MISTRŮ

Oba finálové celky při nástupu do závěrečného utkání podpořil svými slovy puštěnými do ampliónů přímo Tomáš Ujfaluši a k nástupu jim zněla ze všech koutů sportovního areálu v Horních Počaplech známá znělka Ligy mistrů UEFA.

Výsledky turnaje:

1. Slaný
2. Dobrovice
3. Hovorčovice
4. Kralupy 1901
5. Pšovka
6. Lobkovice
7. Dolní Břežany
8. Radošovice
9. Unhošť
10. Loděnice
11. V. Osek
12. Poříčí
13. Dobříš
14. Struhařov
15. H. Počaply
16. Byšice