Horké počasí, tvrdé boje, radost. Ale i zklamání. Na Mělnicko se sjela šestnáctka mužstev, která ve čtvrtém ročníku poháru předváděla po celou sezonu co nejlepší výkony.

V základních skupinách se nejvíce dařilo Pšovce Mělník i Unhošti, na prvních místech skončily ještě Dolní Břežany a TJ Straky. Play off vyšlo nejlépe mladým nadějím Dolních Břežan, které porazily v souboji o celkový triumf Čechii Kralupy 1:0. Bronzovou příčku obsadila Unhošť.

Vítěz z Prahy-západ si vybojoval zájezd na utkání Bundesligy, kluci uvidí jeden z domácích soubojů Hoffenheimu, kde působí Pavel Kadeřábek. Ani stříbrné Kralupy ale nezůstaly pozadu - tým z Mělnicka navštíví zápas českého národního týmu. Třetí Unhošť zavítá na Spartu.

„Naši mladí hráli perfektně, jsme na ně hrdí. Rozhodlo naše nasazení, síla a bojovnost. Klobouk dolů ale i před Čechií, hrála tu dobrý fotbal," zhodnotili turnaj trenéři vítězů.

Kromě samotného fotbalu provázel celou akci pestrý program. Tomu kralovala aukce a výtěžek z ní putoval k tělesně postižené Verunce. „V rámci dražby se povedlo získat přes čtyřiadvacet tisíc. To je neskutečné číslo, se kterým jsem vůbec nepočítal. A to do toho ještě nezahrnuji kasičku, kam většina návštěvníků také dávala peníze," řekl dojatě Jiří Kabyl, předseda okresního fotbalového svazu Mělník a jeden z hlavních pořadatelů celého Kába cupu.

Turnaj se dle diváků, organizátorů a hráčů podařil na výbornou. Zápasy probíhaly v rámci fair play, lidé také ukázali velkou solidaritu vůči těm, kteří toho štěstí v životě až tak moc nemají. Už teď se kluby mohou přihlašovat na nový ročník.

Individuální ocenění
Nejlepší střelec: Lukáš Kverka (Dolní Břežany)
Nejlepší hráč: Ondřej Mára (Čechie Kralupy)
Nejlepší brankář: Tomáš Mašek (Straky)