Narodil se mu první syn Dominik a sportovně Honza kvetl možná právě s ním. Psychickou pohodu přenesl i na hřiště a skvělými jarními výkony se dostal až ke korunce krále kanonýrů Slovenska. Napůl s žilinským Chorvatem Matejem Jeličem, s nímž se také podělí o zajímavou prémii ve výši 10 tisíc EUR.

Oba krajánci skórovali v posledním kole dvakrát a celkem stihli devatenáct přesných zásahů. To je i na slovenskou ligu hodně, předloni tam bralo první flek pouhých čtrnáct záseků na pažbě. „Můj plán před zápasem s Podbrezovou byl takový, že dám dva góly a Matěj jeden. To se nepovedlo, ale byl to na závěr ligy zajímavý souboj i pro fanoušky," říkal osmadvacetiletý hráč po utkání pro klubový web senického klubu.

Měl ještě jednu velkou šanci, aby dovršil hattrick (ten se mu povedl už před měsícem do sítě Banské Bystrice), ale brankář Baláž mu ve velké šanci míč ukopl. „Byla to tutovka, je to škoda. Mohlo to být kulatých dvacet gólů, ale jsem rád i za ty dva, tím druhým jsem dorovnal Matěje," usmíval se někdejší borec divizní Libiše, kde si ho vyhlédl jiný středočeský klub – prvoligová Příbram.

Ta mu sice nějakou šanci dala, ale ve 24 zápasech dal jediný gól a trpělivost pánů od Litavky došla. Přišlo ale úspěšné hostování ve Vlašimi (7 gólů v 15 zápasech) a nabídka z Brna. I tam byl přes klubové problémy Kalabiška vidět, a tak po roce zasvištělo laso z nedaleké Senice chystající se tehdy na evropské poháry.

V Senici už odkroutil čtvrtou sezonu a tak poslední byla jednoznačně neúspěšnější, dokonce se objevil v anketě o nejlepšího Fotbalistu Česka (40. místo). Kalabiška dozrál a ukazuje, že přestože se sám necítí jako rozený koncový útočník, přesně splňuje jeho normy. Prohlédněte si si jeho góly na internetu a uvidíte sami.

Žádné rány z dvaceti metrů, ale skvělý výběr místa a výtečná orientace v šestnáctce. A výborné vyhodnocení své i brankářovy pozice.

Chorvatský protivník Jelič si i možná kvůli tomu do Kalabišky rýpl s tím, že on dává hezčí góly. Čech se tomu pouze smál, podle něj je právě Jelič typickým zakončovatelem, zatím odchovanec Neratovic fotbalistou do tahu. Však také část zápasů odehrál i jako obránce.

Nakonec se tedy o korunu podělili, dělit se bude i zajímavá suma deseti tisíc EUR. Každopádně už nyní Senica prodloužila Kalabiškovi kontrakt, vlastnila na něj totiž opci. „Měl by v Senici zůstat. Samozřejmě, pokud nepřijde nějaká lukrativní nabídka pro nás i pro něj, pak bychom mu neradi stáli v cestě," prozradil sportovní ředitel FK Senica Dušan Vrťo.