Zatímco před týdnem v Králově Dvoře Ovčárští ztratili remízu gólem v poslední minutě, tentokrát ji v tu samou dobu zachránili. Šťastným střelcem se stal střídající Kanaďan Cousens, který smazal náskok domácích po gólu Semeráka.

Hosté v Letohradu přesvědčili, že po smolné porážce v Králově Dvoře právem patří do horních pater tabulky. A kdyby lépe proměňovali své šance, mohli si přivést i body tři.

Trenér Janeček se musel obejít bez Mareše a Ondráka, kteří nestihli vyléčit šrámy, a někteří další nastupovali se sebezapřením.

Přesto byly Ovčáry od začátku lepší. Už v 5. minutě připravil Dittrich (bývalý hráč Letohradu) pro Rótha jednu z mnoha šancí, ale ten svoji slabší pravačkou těsně minul opuštěný levý roh Kykalovy branky.

Letohrad oplácel a Macháčkovi pokazil radost skvělým zákrokem brankář Pávek. To bylo ze strany domácích na dlouhé minuty vše a domácí obrana musela pozorně bránit útočné duo Ovčár.

Ve 12. minutě centr Horáka našel úplně volného Rótha, jehož hlavičku musel pozorný Kykal likvidovat až na brankové čáře.

Ve 20. minutě připravil Cigánek další šanci pro Rótha, ten se zřejmě zalekl a ideální pas v branku nepřetavil. Ve 32. minutě přiťukl Róth ve vápně míč Müllerovi, jehož pozdrav stačil Kykal zneškodnit.

Domácí se z tlaku oklepali a Nadrchal křížnou střelou bránu netrefil. Vzápětí Macháček zakončil levou nohou opět nepřesně. V závěru poločasu vysunul Maršner Rótha, jehož umístěnou střelu stačil Kykal zlikvidovat. Na druhé straně Brendlova narážečka s Nadrchalem skončila bezpečně v náruči Pávka.

Po změně stran se domácí stále více dostávali na polovinu hostů. Moník s Macháčkem vymysleli kombinaci, po které musel Pávek na zem. Na druhé straně zaváhal ve vápně domácích Müller, s jehož polostřelou neměl Kykal žádnou práci.

Domácí se snažili strhnout vítězství na svoji stranu: Svoboda z první vypálil těsně nad bránu a Náglova hlavička olízla levou tyč Pávkovy svatyně. Ovčárští srdnatě bránili a na hřišti pro obnovené zranění už chyběli Maršner, Róth i Müller.

V 79. minutě přišel blesk z čistého nebe. Vanišův roh na přední tyči nadzvedl hlavou Macháček a Semerák na druhé tyči z voleje otevřel skóre.

Hosté, kteří vrhli poslední zbytky sil do útoku a domácí se pouze se štěstím bránili, byli za svou snahu odměněni v podobě zaslouženého vyrovnání. Cigánek poslal z pravé strany centr před bránu a jemná hlavička Cousense skončila u levé tyče Kykalovy branky – 1:1.

Očima trenérů

Pavel Janeček (Ovčáry):
„Dnes jsme sehráli velice dobré utkání se šťastným koncem. V zápasech venku nás provází neskutečná smůla v zakončování a hráči se na vstřelení branky musí hodně nadřít. V první půli jsme se několikrát dostali za obranu domácích, ale v koncovce jsme už po kolikáté selhali. Chybí nám klid a někdy i finální kombinace. Ve druhé části utkání se hra vyrovnala a naše chyba při standardce nás srazila do kolen. Tentokrát musím hráče pochválit, že bojovali až do konce, za což byli odměněni zaslouženou vyrovnávací brankou.“

Jaroslav Veselý (Letohrad): „Vzhledem k absenci Bíra, jsme museli trochu změnit způsob hry. Ovčáry zde předvedly, že mají velmi kvalitní mužstvo. Zápas to byl spíše bojovný, plný osobních soubojů a nakopávaných míčů. Kluci zápas odbojovali, v tom jim nemám co vytknout, jen nám chyběla kvalita ve finální a předfinální fázi. Je veliká škoda, že když už dokážeme vstřelit branku, že zápas nedohrajeme do vítězného konce. V posledních minutách, jsme se dostali pod velký tlak, nedokázali jsme udržet míč na útočné polovině. Máme dost zkušené mužstvo, že bychom měli být schopni zápas takticky dohrát. K rozhodčím se vyjadřovat nebudu, jen si nechci ani představit, co se děje na hřišti v Ovčárech.“
Letohrad – Ovčáry 1:1 (0:0)

79. Semerák – 90.Cousens. Rozhodčí: Janoch. ŽK: 11. Konečný, 81. Kuželka. Diváci: 360. Letohrad: Kykal – Moník, Macek, Vaniš, Kail – Konečný (59. Nágl), Kuželka, Macháček, Nadrchal (66. Štěpán) – Semerák, Brendl. Trenér Jaroslav Veselý. Ovčáry: Pávek – Matějček, Chalupa, Studený, Horák – Dittrich, Svoboda, Cigánek, Maršner (50. Martínek) – Müller (77. Cousens), Róth (64. Hašler). Trenéři Pavel Janeček/Petr Hejno.