Téměř na den přesně po třech letech se loni v létě vrátil do mateřského klubu. V Sazené tak zápasy za Kralupy v I. B třídě vyměnil za ty v úplně nejnižší třídě. V ní byl Adam Knoflíček pro soupeře k nezastavení. Během podzimu nasázel famózních 27 gólů. Dvaadvacetiletý borec se stal napříč soutěžemi jasně nejlepším kanonýrem na Mělnicku.

Adame, jak se vám povedla taková porce gólů a jak jste s tímto počtem spokojený?
S počtem gólů jsem hodně spokojený, před sezonou bych takové číslo určitě nečekal. S klukama máme super partu, rozumíme si na hřišti i mimo něj. Jsem rád, že jim mohu takhle pomoct.

Co vás vlastně před sezonou přivedlo zpátky do Sazené?
Právě kluci a parta. Bydlím tu a mám ke klubu blízko.

I. A třída, 2. kolo (15. hrané): FC Mělník (v černém) - Pšovka Mělník 0:3
Vstříc záchraně i postupu? Mělník je ve hře na obou pólech tabulky

Znamená to tedy, že momentálně nemáte ambice hrát nějakou vyšší soutěž?
Momentálně mám i menší zdravotní problémy, které se se mnou táhnou už delší dobu. To byl také jeden z důvodů mého přestupu zpět. Určitě neslibuju, že v Sazené zůstanu až do důchodu.

Jak byste zhodnotil angažmá v Kralupech, za které jste nastřílel za jednu celou sezonu a dvě předčasně ukončené celkem 26 gólů?
Musím říct, že když jsem přicházel do Kralup, tak jsem měl z vyšší soutěže obrovský respekt. Přicházel jsem jako útočník, takže se ode mě očekávaly góly. Nakonec jsem hrál z kraje zálohy a díky mé rychlosti mi tato pozice sedla. S počtem gólů jsem nadmíru spokojený a řekl bych, že i v Kralupech se mnou byli spokojeni. Na Kralupy vzpomínám jen v dobrém. Trochu mě i mrzí, že to mezi námi skončilo.

Fotbalisté Libiše se po porážce 0:1 v České Lípě (na snímku) dočkali na závěr přípravného období i výhry.
Trpká generálka Libiše. První zimní vítězství vykoupily další zlomené kosti

Malá odbočka: Co vám říká jméno bývalého skvělého reprezentanta Ivo Knoflíčka?
Samozřejmě vím, o koho jde. Nikdy jsme se nesetkali, měl by to být vzdálený příbuzný. Měl jsem v minulosti nabídku do Slavie, tak jsem si říkal, jestli to nedomluvili on.

Proč má raději Messiho než Ronalda a co dalšího na sebe prozradil, si poslechněte v našem videorozhovoru.

Zdroj: Deník