Váš otec patřil ke generaci, která byla úspěšná v Neratovicích nejprve v kategorii dorostu a poté i ve spolanském áčku…
Už odmalička mě táta brával s sebou na fotbal, takže jsem už jako malý kluk dobře poznal tamější prostředí. Protože sám hrál (Neratovice, Brandýs), v mém snažení mě všemožně podporoval, a tak nebylo divu, že své první fotbalové krůčky absolvoval právě v Neratovicích.

Jak dlouho už působíte v libišském klubu?
Dres Sokola oblékám třetí sezonu. Naskočil jsem do divize, z níž jsme následně spadli a po roce v krajském přeboru jsme se do ní znovu vrátili.

Zastavme se u letošní divizní sezony v Libiši. Soudě podle ohlasů z jednotlivých zápasů, zatím nepodáváte špatné výkony, kterým však chybí vítězné konce…
Zatím se bohužel dopouštíme menších chyb, za které nás soupeři na rozdíl od těch v kraji nemilosrdně trestají. Herně na tom určitě nejsme hůře než ostatní divizní týmy, ale je nutné, abychom zlepšili koncovku.

Není to také trochu tím, že letos máte nový, hodně mladý tým?
Určitě. Přišla spousta nových mladých hráčů, kteří se postupně zapracovávají do sestavy. Bude to ještě nějakou dobu trvat, než si základní sestava sedne, ale myslím, že nováčci mají ještě všechno před sebou a do budoucna se budou jenom zlepšovat.

Který z dosavadních zápasů se vám v letošním podzimu vydařil nejvíc?
Výsledkově samozřejmě Motorlet, který jsme na domácím hřišti zdolali nejtěsnějším poměrem 2:1. Ani s Brozany jsme nehráli špatný zápas. Soupeř byl sice lepší na míči, ale přesto se nám podařilo zápas dotáhnout až do penalt, které jsme bohužel prohráli. Dalo by se říci, že rozhodně nehrajeme špatný fotbal a jednou přijdou i lepší výsledky. Pevně věřím, že na konci soutěže nebudeme mít problémy se záchranou.

Co byste řekl k derby s Neratovicemi?
Soupeř udělal na začátku nějaké chyby a docela lehce nás pustil do dvoubrankového vedení. Weinerova trefa ještě před poločasem dostala soupeře zpět do zápasu. Po změně stran měly Neratovice zápas více pod kontrolou. Měli jsme sice nějaké brejky, ale nedotáhli jsme je do konce.

Jak moc vás ve výkonu brzdil těžký, vodou nasáklý trávník?
Pravda, nebyl nejlehčí, ale určitě stejný pro oba týmy a každý se s ním musel popasovat podle svých schopností.

Po zápase mnozí kvitovali, že utkání se odehrálo bez nějakých excesů, což duelu jednoznačně prospělo…
Myslím si, že fauly, které se v soubojích objevily, nebyly rozhodně nijak zákeřné a na place vše proběhlo v úplném poklidu.

Co myslíte, že rozhodlo při následných penaltách?
Výkon soupeřova brankáře. Paradoxně jsem tipoval, že Malina nechytí vůbec nic, a on vlastně rozhodl o výsledku. I když první dvě pětky jsme včetně mne kopali opravdu hodně špatně, takže měl trochu usnadněnou úlohu.

Co vás čeká o nastávajícím víkendu?
V sobotu dopoledne hrajeme na Kladně, což rozhodně nebude vůbec lehký soupeř. Ale hrát se dá s každým. Bod by byl velký úspěch, ale já jdu do každého zápasu s cílem vyhrát. Třeba to vyjde…

KAREL HORŇÁK