Zárybští na jaře pod trenérem Zdeňkem Svobodou sálají pohodou. Proti předposlední Sázavě, jejíž obrana je vůbec nejprůchodnější v celé soutěži, ale napínali své příznivce až do 81. minuty.

Další výprodej šancí (do poločasu na obou stranách) odmítl kapitán Daniel Krulich hlavičkující nezadržitelně po rohu. Úleva se na domácích okamžitě projevila a do konce stihli proti už rezignovanému soupeři ještě dvě gólové oslavy.

„Sázava měla v týmu dva tři zkušené hráče. Kdybychom ale dali branky už v prvním poločase, určitě bychom se rozstříleli a dostali soupeře zcela pod tlak,“ měl po utkání jasno kouč Svoboda. „Za gólem jsme si ale nadále šli. Pomohlo nám, že hosté fyzicky trochu odpadli. Nakonec krásný výsledek, ale zápas klidně mohl skončit i osm-jedna,“ dodal.

Hosté z Kutnohorska si na už reálný šestý venkovní bod museli nechat zajít chuť. „Začaly se nám kupit standardky a nakonec tam bohužel jeden roh propadl,“ litoval jejich hrající kouč Pavel Chuchla.

Až v závěru se lámal také duel na Pšovce. Domácí povzbuzení přerušením pětizápasové šňůry bez bodu další nepřidali, byť s Čelákovicemi už směřovali po bezbrankovém průběhu k dalšímu penaltovému rozstřelu. Střídající žolík Unionu ale rozhodl minutu před koncem o druhé venkovní výhře hostí v sezoně.

V HLAVÁCH MAJÍ OKRES

V útlumu pokračují také Kly. Proti v tabulce níže postaveným Luštěnicím prodloužily čekání na výhru už na šest kol. Před vlastními diváky navíc poprvé v I. A třídě inkasovali pět gólů.
Zlomem utkání byl nástup do druhého poločasu, kdy hosté z Boleslavska dvěma zásahy v rychlém sledu přiklonili skóre na svou stranu. „Ve druhé půli jsme byli odevzdaní a po dvou slepených gólech bylo po nás. Jako bychom si šli jen zahrát, chyběla větší bojovnost,“ korespondoval podle hrajícího kouče Jana Studeného výkon s výsledkem.

Na týmu se tak nejspíš projevuje jeho nejistá budoucnost v krajských soutěžích. Jako hotová věc už fotbalovými kuloáry na Mělnicku kolují zvěsti, že ve Klech plánují přihlásit do příštího ročníku jediný tým a pouze do některé z okresních soutěží – podle toho, kolik nakonec zůstane současných hráčů áčka. „Jisté to není, ale řeší se to. Kluci to každopádně mají v hlavách,“ vyjádřil se na toto téma Jan Studený.

I. A třída – 25. kolo

Pšovka – Čelákovice 0:1
Branka: 89. Buček. Rozhodčí: Zoufalý. ŽK: 1:3. Diváci: 120.

Kly – Luštěnice 2:5
Branky: 4. J. Mihalík, 27. Miřatský – 10. a 51. Lada, 6. Hůlka, 47. Holčapek, 86. Jakubův. Rozhodčí: Šesták. ŽK: 3:2. Diváci: 62.
Záryby – Sázava 3:0
Branky: 81. a 89. Krulich, 84. T. Vytlačil. Rozhodčí: Kaucký. ŽK: 1:1. Diváci: 100.