V jednoznačných výhrách pokračovalo Botafogo i v Chlumíně. „Ani tenhle zápas ale nebyl tak lehký, jak se může zdát při pohledu na výsledek 0:4. Hra byla vyrovnaná celých devadesát minut,“ upozornil hostující Martin Eder.

Mělnický tým vedl do přestávky o dva góly také proto, že domácí šance zlikvidoval gólman Šporka. „Hlavně díky němu máme tak pěkné skóre (15:2) po třech kolech,“ chválil brankáře. Po změně stran přišly i velké chvíle střídajícího Karla Neumanna, který dvěma góly domácí dorazil.

Stoprocentní zůstávají po nejtěsnějších výhrách na hřištích soupeřů i týmy Hořína a Cítova. Každý z nich ale tentokrát došel k očekávanému zisku jinou cestou. Hořín si nejdříve ve Spomyšli vybudoval náskok a pak polevil. Cítovští museli v Ledčicích po změně stran otáčet nepříznivý výsledek z prvního poločasu.

Do Zálezlic nepřijel ani ke druhému domácímu utkání v letošní sezoně delegovaný rozhodčí. Možná proto se v utkání se Sazenou zrodila hodně divoká remíza 4:4. „Pro nezaujatého diváka to musel být super zápas. Hosté v poločase vedli už 2:4. My jsme v celém utkání pouze dotahovali,“ přiblížil utkání Jan Ulrych, sekretář Zálezlic.

Dalším týmem, který nedotáhl poločasové vedení k výhře, v tomto případě dokonce ani k remíze, byly Dolany. Kaučuku před výbornou návštěvou na domácím stadionu V Olších vystřílel výhru třemi góly David Šerhant (3:2).

„V utkání jsme byli pod tlakem, nepřišlo nám hned pět kluků kvůli zranění, či práci, někteří jsou uražení, že musí trénovat,“ bědoval předseda kralupského oddílu Vladimír Matějček. Toho naopak potěšila návštěva přesahující podle jeho slov dvě stovky diváků. „Vybralo se sice jen asi šest set korun, ale atmosféra byla hodně bouřlivá.“

Bez bodu zůstává po třech kolech nadále nováček z Postřižína. V Jeviněvsi měli hosté sice převahu v poli, ale branku domácích vážněji neohrozili. Domácím se podařilo skórovat hned dvakrát.

Po minulé domácí porážce si vlastní fanoušky udobřili ve Chvatěrubech, které po výsledku 6:2 připravily první bodovou ztrátu béčku PTZ. „Utkání se neslo ve velmi sportovním duchu a hráči obou týmů se neuchylovali k žádným přehnaně tvrdým nebo dokonce zákeřným faulům. Dobře zvládl zápas i hlavní rozhodčí,“ znělo pochvalné hodnocení z domácí strany.

Výsledky 3. kola: Chvatěruby - PTZ B 6:2 (2:0) Soukup 2, Mára 2, Zíma, Kvapil – Bláha, Moravec, Ledčice - Cítov 2:3 (2:1) Mir. Muška, J. Muška – Janda 2, Fryč, ČK: 1:0, Chlumín - Botafogo 0:4 (0:2) K. Neumann 2, Černý, Šimon, K. Kralupy – Dolany 3:2 (1:2) Šerhant 3 - Douša, Vondra, Jeviněves – Postřižín 2:0 (1:0) Fanta, Cakl, Zálezlice – Sazená 4:4 (2:4) Bittner 3, Chvátal - Janda 2 z PK, Vochomůrka, Knoflíček, Spomyšl – Hořín 4:5 (0:3) Cibulka 2, Novák, Baloun - Cívka 2, Polanský 2, Kettner.