Už jen vzpomínat, mohou příznivci kralupského Kaučuku na dobu, kdy mužstvo mužů úspěšně bojovalo v ČFL. Klub ztratil hlavního sponzora a postupně se propadl až do III. třídy. Vedení klubu ale věří, že to bylo ono pomyslné dno a odtud vede už jen cesta vzhůru.

„Přes letní přípravu se nám podařilo zkonsolidovat kádr mužstva. V přípravě máme 23 hráčů. Ti přes léto pořádně potrénovali a sehráli řadu přípravných zápasů,“ řekl úvodem předseda klubu Vladimír Matějček.

Ten si také pochvaluje přístup hráčů v koncovkách zápasů. „Tam jsme na jaře většinou zápasy ztráceli. V přípravě tomu ale bylo naopak. Například v zápase s Dynamem Nelahozeves, se sedmi hráči áčka, jsme už prohrávali 1:5 a v závěru jsme dokázali stav zvrátit na 6:5 v náš prospěch.“

V dalších přípravných zápasech zvítězili Kaučukáři nad Botafogem Mělník 4:1, remizovali s Otvovicemi 1:1 a prohráli s Odolenou Vodou 1:4.

A jaké jsou předsezonní cíle mužstva? „Máme natrénováno. Chceme jít do podzimu naplno. To znamená, že chceme bojovat o postup. Uvidíme, jak na tom po podzimu budeme. Máme rozjednané ještě některé hráče, a tak bychom chtěli za rok přihlásit i naše béčko,“ dodal Vladimír Matějček.

JAROMÍR HEJNA