V přímém souboji o druhé místo zajížděl Velký Borek do Kladna, kde se střetl s Novem. První poločas byl vyrovnaný a mužstva se téměř nedostávala k zakončení. Po změně stran nabral zápas vyšší tempo a dostavily se i příležitosti. Klíčový okamžik přišel v 70. minutě, když se domácí po dobře rozehraném nepřímém kopu ujali vedení. Po brance začalo Novo hosty přehrávat a srazil Borek do kolen dalšími. Borek se po debaklu propadl až na pátou pozici.

V Kladně se představila i kralupská Čechie, která se střetla se Spartou. Hned v úvodu se taktovky chopili domácí. Vypracovali si několik gólovek, z nichž jedna skončila v kralupské síti. Hosté měli možnost na vyrovnání v podobě pokutového kopu, ale brankář Sparty ho zneškodnil. Nakonec se však Čechie minutu před koncem půle dočkala - 1:1. Druhá část byla v režii Kralup, které využívaly výškové převahy. Hosté byli mnohem lepší a nepouštěli Spartu z její poloviny, vítězný gól se jim podařilo vstřelit patnáct minut před koncem a závěru přišla ještě gólovou pojistku. Čechie tak Spartu přeskočila v tabulce.

Topící se Veltrusy přivítaly deváté Byšice. Domácí po necelé půlhodině otevřeli skóre. Poté se hra vyrovnala a hrát začaly i Byšice, které o čtvrt hodiny později odpověděly. Do kabin se šlo za nerozhodného stavu. Po přestávce se domácí opět dostali do vedení. Hosté ale opět srovnali a měli výhodu pokutového kopu, který však trestuhodně zahodili. V závěrečných minutách Veltrusy odpadly fyzicky a Byšice ovládly hřiště. Nakonec pět minut před koncem dokázali hosté vstřelit vítězný gól. Veltrusy si tak připsaly první jarní porážku na domácím hřišti. Byšice se ziskem tří bodů osamostatnily na devátém místě, na kterém dokončí sezonu.

Rozjetý Kaučuk hostil sestupem ohrožený Lužec. Hned od úvodních minut bylo jasné, kdo bude na hřišti pánem. Domácí vlétli na soupeře jako uragán a po čtvrthodině to bylo uiž 3:0. Za dalších patnáct minut Kralupy z pokutového kopu zvýšili již na čtyřbrankový rozdíl a bylo po zápase. Do druhého dějství vstoupil lépe Lužec, ale narozdíl od domácích pokutovým kopem pohrdl. Poté se hrálo převážně na polovině hostů, kteří se neprezentovali jako tým bojující o záchranu. Kaučuk pak přidal ještě dvě branky.

 


Novo Kladno – Velký Borek 4:0 (0:0, b: Mračko 2, Dobiáš, Bureš), Sparta Kladno – Čechie Kralupy 1:3 (1:1, b: Dragoun – Pavelek, Všolák, Paksi), Veltrusy – Byšice 2:3 (1:1, b: Slavkovský, D. Blahoš – Lauda, Manžel, Korf), Kaučuk Kralupy – Lužec 6:0 (4:0, b: Stegbauer 3, Vondráček 2, Půček z pen.).