Neratovice / Zápasu, jaký mělnický region dlouho nepamatuje, bude v sobotu svědkem hřiště v Lobkovicích. Právě tam přijedou o postup bojovat fotbalisté z jiné části Neratovic z Mlékojed. Radovat se bude pouze jeden.

Lobkovice v uplynulých dvou sezonách boj o nejvyšší okresní soutěž vždy těsně prohrály a vzpomínky by jen neradi oživovaly. Mlékojedským, kteří z okresu spadli, se naopak naskytla ještě v zimní přestávce netušená možnost rychlého návratu.

Domácí vedou tabulku před hosty o pouhý bod a postačí jim k postupu i nerozhodný výsledek. Hosté musejí hrát na vítězství.

I proto se dá očekávat velký zápas. Jeho nejdůležitější postavou bude nepochybně rozhodčí. Ten, kdo bude sobotní zápas pískat, o tom ale neměl ještě ve čtvrtek odpoledne sám ani potuchy. Alespoň předseda komise mělnických rozhodčích to sliboval.

„Je to tajné, aby ho zástupci oddílů předem neotravovali. Bude delegován na poslední chvíli,“ uvědomuje si důležitost zápasu František Löffelmann, který přiznal, že někteří jeho muži se tak vypjatého zápasu i bojí.

Za jeden z nejdůležitějších článků považují rozhodčího i v Lobkovicích, kde se slovy svého předsedy na zápas pochopitelně těší. „Věřím, že když nevyhrajeme, tak to alespoň zremizujeme. O postup už se snažíme třetím rokem a prokletí druhých míst bychom potřebovali zlomit,“ nepřipouští si další zklamání František Koliandr.

Doufá, že si na hřiště najde cestu co nejvíce příznivců, kterým obě mužstva nabídnou kvalitní fotbal. „Postup jsme si prohráli sami. Jednak tím, že jsme pustili dva naše nejlepší hráče do Tišic a jednak špatnými výkony ve Všetatech a doma s Vehlovicemi. Jestli je výhoda, že hosté musejí hrát na tři body? Podívejte se na Rusko na EURU. Také muselo proti Švédům vyhrát a dokázalo to,“ srovnává předseda lobkovického oddílu.

Jeho mlékojedský protějšek Josef Frajbiš přiznal, že v týdnu nezbytné hecování mezi oddíly proběhlo. Přehnanou důležitost ale odmítá. „Jak se říká, když nejde o život, nejde o nic. Ať zápas proběhne slušně a vyhraje lepší, který pak bude moci zdravě uvážit, zda na přebor vůbec má. Myslím, že na bod se dá hrát na této úrovni jen těžko. Rozhodne, kdo v tom horku více vydrží fyzicky. Za nás mluví hlavně zkušenosti. Doufám, že se budeme radovat my,“ věří Josef Frajbiš svému týmu.

Za velmi povedený špás pak pokládá příspěvek na diskusi na stránkách okresního fotbalového svazu o dvou autobusech vypravovaných na zápas právě z Mlékojed. „Myslím, že se sejde slušná návštěva i tak.“

Zápas začíná v sobotu v 17 hodin.