Vzájemný duel by mohl rozhodnou o průběžném vedoucím. „Na Kly se pečlivě připravujeme. Mají velmi dobrý terén a budeme tam moci hrát to, na co se připravujeme při tréninku," řekl hlavní lužecký kouč Pavel Dohnal.

V posledním odehraném kole se navíc Kelským dařilo. Kapitán Petr Hyka si dokonce na konto připsal dvojitý hattrick proti Byšicím. „Bylo by lepší, kdyby se mi to podařilo proti Lužci. Nemuselo by to být šest, ale stačily by dva góly a vyhrát," smál se kelský útočník a bývalý trenér Ovčár Petr Hyka.

Stejně bodů s oběma mělnickými celky ovšem sdílí ještě Dolní Bousov na Mladoboleslavsku, který doma přivítá desáté Benátky a v tomto utkání je jasným favoritem. Na prvních příčkách skupiny B je tedy poměrně našlapáno.

Pokud by Lužec ve Klích jen remizoval a Dolní Bousov zvítězil, poskočí do vedení tabulky a odsune oba rivaly na pozice za sebou. Ve hře je ovšem i nelahozeveské Dynamo, které na vedoucí pozici ztrácí jediný bod a zajíždí v neděli na hřiště předposledního celku ve Velkém Borku.