Kosmonoský středopolař si už v 8. minutě narazil míč s Bednárem, otevřel skóre a řádil dál. Ve 32. minutě neproměnil sólo z půlky hřiště, před přestávkou však střelou z velkého vápna k tyči zvýšil. Hattrick byl dovršen zkraje druhé půle. Lukáš vybojoval míč před šestnáctkou a Keszeg už věděl, co s ním – 3:0.

Lužec se dlouho nemohl dostat do šance, ale v 58. minutě svou první proměnil – Merta přihrál do běhu Uhrovi, jenž obstřelil brankáře Bindera. Ten prožil horké chvilky v 75. minutě, kdy Merta hlavičkoval do tyče a dorážku z bezprostřední blízkosti nasměroval Kučaba do jeho rukavic.

Domácí se vzpamatovali a Keszeg zase střílel. Nejprve jeho oblouček přistál na horní síti, v 77. minutě nepřekonal Prislupského z dalšího samostatného nájezdu. Zakrátko se při Holického dlouhém nákopu nedohodl lužecký brankář s obráncem a Keszeg zvýšil na 4:1. Aby to nebyla jen one-man-show, zařídil nádhernou bombou ze třiceti metrů poslední branku střídající Lukáš.

Kosmonosy – Lužec 5:1 (2:0)
Branky:
8., 42., 47. a 80. Keszeg, 85. Lukáš – 58. Uher. Rozhodčí: Soběslav. ŽK: 1:3. Diváci: 89. Střely na bránu: 6:5. Rohy: 4:6. Lužec: Prislupský – Stejskal, Rybář (83. Levý), D. Tauchman, Wolf – Uher, Kučaba, M. Tauchman, Hrdlík – Merta, Velický (46. Roučka).

KAREL JEDLIČKA