Poslední Klecany uštědřily Lužci pětigólový debakl

MĚLNICKO - O víkendu pokračovala fotbalová I. A třída dorostu 19. kolem.

3.5.2007

Ilustrační fotoFoto: Archiv

Na půdu rozjeté Čechie Kralupy zavítal třetí Velký Borek, který na jaře nepředvádí optimální výkony, ale přesto ještě neprohrál. V první půli měli domácí mírnou převahu a hosté hrozili z brejků. Hrálo se ve svižném tempu. Obě mužstva si vypracovala několik slibných příležitostí, ale ve změně skóre na obou stranách shodně dvakrát zabránila tyč.

Druhá půle byla vyrovnaná. Čechie však prokázala větší touhu po vítězství a v závěru Borek zcela přehrávala, po zásluze vstřelila vítěznou branku, a přerušila tak jedenáctizápasovou šňůru Velkého Borku bez prohry.

Velké překvapení se událo na hřišti beznadějně posledních Klecan, kam zajížděl Lužec, který se musel obejít bez několika opor. Hosté se ujali vedení již po čtvrt hodině. Klecany zabojovaly a odměnou jim byla vyrovnávací branka. Zlomový moment nastal hned po změně stran, když domácí přidali další branku a opařený Lužec totálně odpadl. Domácí zcela ovládli zápas a přidali do sítě pasivního Lužce další tři branky. Klecany si připsaly teprve své druhé vítězství v sezoně.

V dalším zápase dvou celků ze suterénu tabulky hostily předposlední Veltrusy jedenácté Velvary. Ve vyrovnaném prvním poločase otevřeli skóre hosté. Veltrusy se dočkaly vyrovnání o deset minut později. Poslední slovo však měli opět hosté, kteří brankou do šatny stanovili poločasový výsledek. Po obrátce byly Veltrusy lepší, ale nedokázaly svou převahu vyjádřit gólově. Nakonec se domácím povedlo deset minut před koncem alespoň vyrovnat a připsat si třetí jarní plichtu.

Zajímavý duel slibovalo utkání v Byšicích, kde se střetl domácí výběr s Kaučukem Kralupy. Byšice vstoupily do utkání jako uragán, ale ze svého tlaku nic nevytěžily. Kaučuk se postupem času osmělil a nečekaně z rohu skóroval. Druhý poločas byl odrazem toho prvního. Domácí začali opět náporem, ale dobře pracující obrana Kaučuku je do vyloženější šance nepustila. Po dvaceti minutách hosté zvýšili na rozdíl dvou branek a Byšice rezignovaly. V závěru přidal Kaučuk ještě jeden gól a odvezl si z Byšic všechny tři body.

Č. Kralupy – V. Borek 1:0 (0:0, Kovář), Klecany – Lužec 5:1 (1:1, Novotný 2, Rybecký 2, Lojín – Novák), Veltrusy – Velvary 2:2 (1:2, Kubata, Slavkovský – Satran, Vochomůrka), Byšice – K. Kralupy 0:3 (0:1, Stegbauer 2, Feri)

3.5.2007 VSTUP DO DISKUSE

TJ Sokol Všetaty uspořádal v sobotu 20. ledna závody ve sportovní gymnastice.

Ve Všetatech v sobotu vzpomínali na Palacha

Olympik Mělník - Svarog Teplice
14

Vyloučení stálo Olympik zápas, Teplice vyhrály i podruhé

OBRAZEM: Na Plachtě vypustili divoké koně. Pomohou prostředí

Hradec Králové /FOTO/ - V lokalitě Plachta na okraji Hradce Králové v sobotu vypustili čtyři divoké exmoorské koně, kteří pastvou pomohou udržovat životní prostředí pro vzácné rostlinné i živočišné druhy.

Romantika dávných lásek láká k valentýnským výletům po kraji

Střední Čechy – Historické drby dokážou učinit minulost půvabnou – a to tím spíš, pokud se jedná o historky o lásce. Spoustu inspirace v tomto směru – a třeba i podnětů k výletu v rámci oslav svátku zamilovaných svatého Valentýna – nabízí nový počin Středočeské centrály cestovního ruchu: brožura nazvaná Milostné příběhy středních Čech.

Krása a elegance. Krasobruslení si stále drží úroveň

Střední Čechy – V Moskvě právě soupeří nejlepší krasobruslaři starého kontinentu. Ale jak na tom je krásný sport, který má v naší republice tak obrovskou tradici, ve středních Čechách? Zdá se, že se mu i přes těžké podmínky vede obstojně. Deníku o tom vyprávěla sekretářka nového krajského svazu Ladislava Eichenmannová.

KRÁTCE: Ve Všetatech se bude vzpomínat na Jana Palacha

Mělnicko - Přinášíme vám krátké zprávy z Mělnicka.