Cíl byl před zápasem jasný - doma urvat tři body. A to se také Klům od začátku dařilo na jedničku, úvodní branku vstřelil už na přelomu dvacáté minuty pěkným lobem Doubek.

Divišov stihl těsně před přestávkou vyrovnat, hlavou prostřelil Doležala Hanuš. Poté se hostům zranil brankář Vít Oberleitner, zbytek utkání musel dochytat Lukáš Svoboda.Celý druhý poločas patřil domácím, které se díky Miřatskému a Šmídovi dostali do vedení 3:1. To navíc podtrhl čtvrtou trefou do sítě Divišova Jakub Mihalík.

„Výhru jsme potřebovali jako sůl. Trochu nás v nové sezoně trápí zakončení, měli jsme snad dvanáct šancí a vytěžili z toho jen čtyři góly. Věřím ale, že nás tyto tři body probudí a že zvládneme i další utkání s Hradištěm," zhodnotil zápas Michal Voljanskij, kouč Kel. 

„Utkání jsme si prohospodařili sami. Menší a měkké hřiště vyhovovalo více soupeři, pohyboval se mnohem lépe než my. Cením si toho, že jsme se dokázali do zápasu vrátit, ale Kly vyhrály úplně zaslouženě," uznal Ivan Vondrák, trenér Divišova.

Celek z Mělnicka má po postupu první tři body a tým hlavně dostal vítaný impuls do dalších mistrovských zápasů.

Kly - Divišov 4:1 (1:1). Branky: 21. Doubek, 65. Miřatský, 67. Šmíd, 80. Mihalík J. - 43. Hanuš. ŽK: 2:3. Rozhodčí: Chovanec - Meščan, Skřivánková.
Kly: Doležal - Pechar, Studený, Doubek, Kudela (72. Frajman) - Mihalík J., Chrdle (67. Kympl), Dohnal, Jeník - Šmíd, Miřatský (75. Mihalík M.).