„Na I. B třídu to byli nadstandardní hráči, takže to pro nás bude docela oslabení,“ přiznává trenér Byšic Michal Hamšík. Jedním dechem ale připomíná, že ani jednou neměl všechny tři hráče zdravé pohromadě, a situace se tedy od té podzimní nebude zase tolik lišit.

„Naše ambice pohasly a sestoupit už snad taky nemůžeme (19 bodů, 8. místo – pozn. autora),“ spoléhá Hamšík na to, že tým zvládne zbytek sezony i bez dua „L“.

Zájmu obou o změnu působiště rozumí: „Do Úval přišel člověk, který se staral o Vyšehořovice před jejich zaniknutím. Zahrají si tak vyšší soutěž s některými bývalými spoluhráči. Navíc jsou pro ně Úvaly lepší a pohodlnější na cestování.“

Čerstvě osmatřicetiletý Lukáš Kučera na webu úvalského SK přiznal, že prvotní kontakt s klubem z Prahy-východ zpočátku nebral přímo jako nabídku trenérského angažmá. Vážněji o ní zauvažoval až později.

„Zvědavost mi nedala a lehce jsem se podíval, jak si vedou. Znal jsem Úvaly jen jako divizní mužstvo a pak to šlo mimo mě. Až v půlce ledna jsem se sešel s vedením a začali jsme si konkrétně povídat. Tam jsem teprve začal přemýšlet, jestli mám jako trenér co nabídnout,“ svěřil se.

Jedním z hlavních aspektů pro něj kromě nutného doplnění kádru bylo, že se jarní zápasy obou klubů kryjí pouze minimálně, konkrétně ve dvou případech. „Stále se považuji víc za hráče než trenéra. V Byšicích se mnou počítají a mám dohodu, že jim do léta pomůžu,“ zmínil s osmi góly jasně nejlepší podzimní střelec Byšic.

Trénování si už dříve vyzkoušel u rakovnického béčka a jako asistent v Lounech. Opravdový křest ale hráče, který prošel bezmála dvacítkou pražských a středočeských štací, ale zkušenosti má i z nižších soutěží v Německu, čeká nejspíš až nyní. Krajně nelichotivé postavení v tabulce, odrážející zisk pouhých devíti bodů, ale podle svých slov neřeší. „Soustředíme se na jarní část, budeme se prezentovat dobrou hrou a snad přijdou i výsledky,“ poodhaluje plány.

Na trávníku je mají mimo jiných realizovat právě parťáci, s nimiž se před Byšicemi potkal už ve Vyšehořovicích. „Jsou to kluci, které dobře znám a stoprocentně zapadnou. Očekávám, že tým nakopnou. Hlavně Roman Letko dokáže rozhodovat zápasy a strhnout mužstvo k výbornému výkonu,“ vypustil Kučera slova, která mohou v Byšicích určitě podepsat. O to hůře se jim ovšem poslouchají…