Obě vesnice od sebe dělí patnáct kilometrů a stejně těsné to bylo i na hřišti. Solidně zaplněný klíčanský areál viděl aktivnější nástup domácích, kteří mohli v prvních deseti minutách udeřit hned dvakrát. Nejprve pálili z úhlu mimo libišskou branku a z další příležitosti zkoušel akrobatické zakončení z první Jan Předota. Ani jeho dobrá střela si však cestu do sítě nenašla.

Po půlhodině hry začala hrát směrem dopředu i Libiš. První slibná příležitost vyústila po závaru pouze ve faul klíčanského gólmana Zamazala. Domácí brankář si následně poradil i s dalekonosnou střelou Maláka a zneškodnil také šanci Martina Šobra. Poté se Sokol konečně dočkal zasloužené vedoucí branky – bleskový protiútok zakončil pěknou a nechytatelnou střelou k tyči Marek Malák.

Domácí po přestávce zareagovali na nepříznivý vývoj hned dvojím střídáním a změna výrazně pomohla, hned dvakrát musel do akce perfektním zákrokem Michal Brožek. Ten byl v třiapadesáté minutě bezradný proti krásnému a dlouhému lobu Šelichy, který tak vyrovnal na 1:1.

První trefa Klíčany spíše ukolébala, než aby se tým pokusil strhnout skóre na svojí stranu. A to byla šance pro Libiš, která se dvanáct minut před koncem dočkala druhého gólu – střílený centr dorazil za záda Zamazala Zdeněk Šenkeřík.

Ten své působení na klíčanském trávníku zakončil jako správný mazák, hned po svém jedenáctém zásahu v sezoně odešel střídat.
Dvě minuty po vedoucí trefě měl na kopačce další branku po perfektní individuální akci Tomáš Kvída, jeho střela zpoza velkého vápna minula levou tyč. Přesto se Libiš dočkala ještě jedné branky – definitivní pojistku tří bodů přidal čtyři minuty před koncem střídající Přemysl Dušek.

I on po vzoru jediného domácího střelce využil zrádnosti větru a nádherným lobem upravil na konečných 3:1.
„Získali jsme důležité body zvenku. Klíčany byly jedním z nejtěžších soupeřů, což bylo vidět hlavně na začátku druhé půle, ta se nám vůbec nepovedla. Poté jsme se zvedli, domácí téměř k ničemu nepustili a soupeře přehrávali. Kvůli velkému větru jsme se snažili hrát především po zemi, počasí nebylo zrovna fotbalové,“ zhodnotil zápas libišský hrající trenér Zdeněk Šenkeřík.

HRAJÍ AŽ DO KONCE

Sokol znovu rozhodl utkání v poslední fázi. V podzimní části sezony se závěrečná dvacetiminutovka mužstvu podařila už počtvrté. A dle slov Zdeňka Šenkeříka nejde o náhodu: „Stále čerpáme z náročnější přípravy. Je to hodně vidět, ostatní týmy s blížícím se koncem střetnutí fyzicky odcházejí a my naopak hrajeme naplno do poslední minuty.“

Libiši zbývá odehrát před zimní přestávkou ještě tři kola. O nadcházejícím víkendu vyzve Tuchlovice, poté jede do Příbrami. S podzimem se rozloučí proti Poříčí.

Klíčany – Libiš 1:3 (0:1). Branky: 53. Šelicha – 45. Malák, 78. Šenkeřík, 86. Dušek. ŽK: 0:2. Rozhodčí: Tvaroh – Nejedlo, Chovanec. Diváci: 220.

Libiš: Brožek – Prieložný, Pešek (67. Novotný), Adenubi, Kvída, Zuskin, Šenkeřík (78. Zajac), Malák (83. Kolísek), Očovan „C“, Stejskal (73. Dušek), Šobr.