Viktoria Všestudy

Na nejlepší pozici jsou zatím fotbalisté Viktorie, Všestudy nakonec dokázaly navázat na vynikající minulou sezonu. Lídra soutěže čeká podle brankáře Iva Lorence především domácí příprava: „Začínáme už pozítří a do tréninků by se měla zapojit sedmnáctka hráčů. Scházet bychom se měli i třikrát týdně a apelujeme hlavně na to, aby se kluci, kteří byli dlouhodobě zranění, dostali do tempa. Zároveň si otestujeme možné nové posily, čeká nás čtveřice přátelských utkání. Postavíme se třeba Lužci.“ 

FK Vysoká

Celek Vysoké nezimuje na prvním místě jen díky horšímu skóre a patří k největším favoritům na postup do kraje. Přesto tým na žádné soustředění nejede, připravovat se bude víceméně v domácím prostředí.

„Chtěli bychom sehrát dohromady alespoň pět zápasů a už víme, že jedním ze soupeřů bude Dynamo Nelahozeves. Také jsme se přihlásili do Českého poháru. Kromě utkání si ale vyběhneme pár kopců, máme k dispozici i tělocvičnu. Primárním cílem celé přípravy je zapracování na celkové mentalitě, abychom hráli zápasy ve větším klidu,“ poodhaluje plány Vysoké její předseda Václav Řízek.

Rozhodčí Milan Matějček během své premiéry v nejvyšší soutěži.
Kdo v okrese píská nejlépe? Dejte mu svůj hlas!

Pšovka Mělník B

Výkony Pšovky jsou pro mnoho fanoušků nečekané, rezerva A-třídního celku po většinu podzimu vedla celý přebor a do druhé části sezony má perfektní startovní pozici. I zde ale vedení Pšovky sází na známá domácí místa, kádr na týmovou akci nejede.

„Sejít bychom se měli přesně 1. února a i my budeme přes zimu absolvovat Český pohár. Tři zápasy by měly před jarem stačit a plán je jediný – zlepšit docházku,“ říká vedoucí týmu Jan Netolický. 

SK Mšeno

Také Mšeno se může ohlédnout za povedeným podzimem a svěřenci trenéra Jiřího Guttenberga přes přestávku časem neplýtvají. Mančaft vyrazí na soustředění do Jičína, kam zamíří už počtvrté.

„Sportovní areál v Jičíně je pro nás ideální. Je tam umělá tráva, ovál i tělocvična. Minulý rok nás jelo dvanáct, což není vysoké číslo, ale základní kostra týmu byla kompletní a za čtyři dny jsme tam natrénovali to, na čem bychom doma museli pracovat měsíc. Já osobně přípravy a běhání v lese opravdu nenáviděl, proto se budu znovu snažit klukům udělat soustředění co nejzábavněji, i když makat budeme třífázově,“ přibližuje přípravu Mšena Jiří Guttenberg.

Lužec sestřelil rezervu Dobrovice šesti gólyLužec sestřelil rezervu Dobrovice šesti góly
Lužec chce na jaro útok snů, hledá dalšího střelce

Libiš B 

I „béčko“ Libiše má slušně našlápnuto k tomu, aby se v závěru sezony mohlo prát o nejvyšší místa, tým by se měl sejít k prvnímu tréninku koncem ledna. Vedení mužstva by navíc chtělo sehrát co největší počet zápasů. 

„Mělo by jich být alespoň pět a už máme domluvené Radonice a Řepín. Všechny naše tréninky budeme mít na vlastní půdě a hlavně potřebujeme, aby se nám uzdravili všichni hráči. Co se týče doplnění A-týmu, možná s ním začnou trénovat dva naši kluci,“ tvrdí kouč Blahoslav Urbanec.

AFK Hořín

Zrádnost vyrovnané tabulky sesunula fotbalový Hořín až na šesté místo celé soutěže, přesto se kousek od Mělníka může opatrně mluvit o možném postupu. K němu by měla pomoct náročná zimní příprava včetně čtyřdenního soustředění.

„Přes zimu ho máme pravidelně a letos míříme do sportovního areálu, který je nedaleko Liberce. Dříve jezdil de facto celý klub i s mládeží, teď se účast týká jen A-týmu a některých hráčů ze staré gardy. Na jaře nás čeká peklo, nepamatuji si, že by někdy byl v minulosti okresní přebor takhle vyrovnaný, takže hlavně musíme nabrat pořádnou fyzičku,“ zveřejňuje cíle přípravy vedoucí Hořína Karel Holý.

Odolena Voda svádí v nejvyšší české soutěži tvrdé bitvy i s Brnem.
Prodej licence nemáme v úmyslu, vzkázal jeden z šéfů Odolky

Slavia Velký Borek

Fotbalisté Velkého Borku mají po sestupu z I. B třídy za cíl hlavně znovu nesestoupit. Sedmý tým tabulky plán plní obstojně a starosti se záchranou se ho zatím vůbec netýkají. 

I hráče Slavie čeká o pauze pořádná porce fotbalových tréninků, výběr kouče Zbyňka Štrupla se poprvé sejde na konci ledna a společně jede do Lužických hor. 

„Do hor jedeme na prodloužený víkend a poté nás celý březen čekají přípravná utkání, i třeba s rezervou Velvar. Chceme udělat všechno pro to, abychom na jaře hráli klidný střed tabulky, občas vyhráli a neztratili chuť do fotbalu,“ střádá úkoly kouč Zbyněk Štrupl.

Vladimír Vávra, manažer Sokola Libiš
ON-LINE: Libišský manažer Vladimír Vávra odpovídal na vaše dotazy