A už jim opět začíná tvrdý zimní dril. Podzimní štika divizní skupiny B z Neratovic naskočila do přípravy, jediná parta z Mělnicka, hrající tak vysoko, má za sebou úvodní trénink.

Trenér Jiří Kafka přivítal na prvním tréninku, jehož dějištěm byla v úterý navečer domácí umělá tráva, 19 hráčů. Nové posily? Ty byste hledali marně. Tedy pokud mezi na nebudete počítat útočníka Gabča mladšího a brankáře Luksika, hostující na podzim v I. B třídě, ale trénující beztak v Neratovicích.

Naopak. Jak už bývá v FK tradicí, počítaly se hlavně úbytky opor ze základní sestavy. Vedle předem avizovaného dlouholetého kapitána Žežulky už žlutomodrý dres nejspíš neoblékne ani útočník Kalaš (zkouší to v Roudnici) a obránce Pinkas (Zličín).

„Žádnou novou tvář nemáme. Určitě bychom rádi kádr doplnili a oživili," uvedl během úvodního tréninku Jiří Kafka, který v trenérském týmu opět osiřel. Asistent Brunclík totiž přešel ke staršímu dorostu.

I když v Neratovicích původně neměli důvod kádr výrazně měnit, tak vzhledem ke zmíněným odchodům to nyní považují za nutnost, i když mají z podzimu relativně „nahráno" – 25 bodů, což je na úrovni třetího až pátého místa. „Zda se to podaří, bude záviset na řadě okolností," řekl Jiří Kafka, který potvrdil, že zimní příprava bude probíhat standardně.

Tedy zřejmě až na jednu zdánlivou maličkost. V Jizerských horách, kam tým na přelomu ledna a února po roce opět vyrazí na několikadenní kondiční soustředění, totiž dosud nenapadl téměř žádný sníh. Mezi ty, kteří se modlí, aby se tak v nejbližší době stalo, je tedy i trenér Kafka. „I když na hory jedeme především proto, abychom se dostali do jiného prostředí, než tady v tom našem smogu, tak bych raději, kdyby tam sníh byl," potvrdil.

První přátelské utkání mají Neratovice na programu o víkendu před odjezdem do hor, v sobotu 25. ledna nastoupí v Benátkách nad Jizerou.

Zimní příprava Neratovice 2014

Sobota, 25. ledna, 14.30: SK Benátky – Neratovice
Středa 29. ledna – neděle 2. února: soustředění v N. Vsi u Jablonce n. N.
Neděle, 9. února, 13.00: Neratovice – Byšice
Pondělí, 10. února, 19.00: Neratovice – Velvary
Středa, 12. února, 18.00: FC Zličín – Neratovice
Sobota, 15. února, 14.00: FK Kolín – Neratovice
Sobota, 22. února, ???: Sparta K. Hora – Neratovice
Sobota, 1. března, 14.00: Neratovice – FK Štěchovice (hř. Byškovice)
Neděle, 9. března, 14.30: úvodní jarní odveta v Úvalech

close První zimní trénink fotbalistů Neratovic. zoom_in