Nyní se vrací zpět na Mělnicko. Ne však do kralupských Olší, se kterými byl dlouhá léta spojen, ale do sousedních Veltrus. „Ozvali se mi těsně před přípravou, tak jsem je převzal.“

Jaký máte z nového působiště dojem?
Zatím nevím. Ve Veltrusech toho bylo dost zanedbaného, nechali tomu volný průběh a bylo velkým problémem natáhnout hráče znovu do přípravy. S tím jsem bojoval celou přípravu.

A povedlo se?
Zatím snad ano. Začalo chodit čtrnáct lidí, což by na druhou stranu mělo na to, abychom v té soutěži něco uhráli, stačit.

Co si představit pod pojmem „něco uhrát“?
Samozřejmě chceme hrát špičku tabulky a ne se plácat někde dole. Osobně chci hrát vždy nahoře, a když Veltrusy loni skončily třetí, tak bych rád znovu do tohoto místa.

Povedlo se vám tým doplnit či posílit?
Přišel Mára z Čechie a Karel Pražák, to je hráč z Prahy.

V loňské sezoně jste okresní přebor Mělnicka zřejmě moc nesledoval…
Nesledoval, protože jsem dělal A-třídu v Klecanech. Trápil jsem se tam.

Nakonec jste se ale zachránili.
Naštěstí se to povedlo, ale předcházely tomu ohromné oběti. Finančně to bylo hodně drahý. Musel se totiž vybudovat úplně nový kádr. Teď už na to jen navázali tím, že přivedli další noví lidi, a alespoň k něčemu to už vypadá.

Hned ve druhém kole vás čeká utkání proti týmu z kralupských Olší, kde jste dlouho působil. Jaké to ve vás vyvolává pocity?
Něco jsem tam prožil, tak na to člověk bude samozřejmě rád vzpomínat. Škoda, že se to nepovedlo vykopat dřív. Na tu tradici, jakou ten oddíl má, by měli hrát soutěž daleko vyšší než jen okresní přebor.

Kdo je ve vašich očích favoritem přeboru?
Myslím, že mohou překvapit právě Kralupy, protože jim, dá se říct, nikdo neodešel, a samozřejmě Dynamo, které zůstalo téměř kompletní a možná se ještě posílilo.

A adepti na sestup?
Ten nikomu nepřeju. Všechna mužstva ještě ani tolik neznám, jezdím po jejich zápasech, abych měl trochu nějaký přehled.