Domácí začali aktivněji a kosořického brankáře častěji zaměstnávali. Ve 12. minutě rozhodčí nepřehlédl hraní rukou kosořického hráče a nařídil pokutový kop. Dufek sice odhadl stranu, precizní střela Klímy však zapadla přesně k tyči. Po úvodní brance se hra vyrovnala a v 18. minutě domácí gólman vytáhl jedovatý pokus Kiceluka nad branku.

Hráči Kostelce sázeli na útočné duo, na které hned mířila většina přihrávek. Hosté se snažili přelstít soupeře kombinační hrou. Vyrovnání se Kosořičtí dočkali ve 32. minutě. Faulovaný Kiceluk se postavil k přímému kopu a za výstavní ránou do horního růžku se Polman pouze podíval.

Na konci poločasu se domácí podruhé se štěstím prosadili a protesty hostujících hráčů na tom už nic nezměnily. Vysoký centr z ostrého úhlu dopadl po zásahu gólmana podle hostí před, podle domácích a asistenta na pomezí za brankovou čáru - 2:1.

Kosořičtí cítili křivdu, ale ve druhém poločase chtěli ještě bojovat o body. K vidění však bylo mnoho soubojů bez výraznějších šancí. Až v 69. minutě po rohu napálil kostelecký Klíma míč z velké dálky a Dufek skokem musel vyrážet. Vzápětí dostal míč do běhu Malík a přízemní střelou k tyči vyrovnal.

Hosté pak po nucených změnách v sestavě víceméně už jen bránili a čelili i několika standardním situacím. V 75. minutě mohl střídající Kiršner po dvou minutách na hřišti přiblížit Kostelec prvnímu vítězství. Po chybném odkopu obránce ale mířil v dobré pozici nepřesně. Hosté v závěrečných minutách důrazem otupěli kosteleckou ofenzívu a remízu nakonec udrželi.

Kostelec - Kosořice 2:2 (2:1)
Branky:
12. Klíma z PK, 43. Pajkrt - 32. Kiceluk, 70. Malík. Rozhodčí: Dolenský. Diváci: 100. ŽK: 2:3. Kostelec: Polman - Moc, Ondráček, Hubáček, Vokáček - Doubek, Driml, Máca (75. Kiršner), Klíma - Pajkrt, Hruška.

(ada)