Nejvíce zaujala devítigólová bitva mezi Kostelcem a Vysokou. Domácí SK Labský už v páté minutě vedl 2:0, Vysoká zažila jeden z nejhorších startů v sezoně. Z bídného úvodu se ovšem oklepala a ještě v první půli vyrovnala na 2:2. Druhý poločas už byl jasně v její režii, čtyřmi góly rozhodla o svém vítězství.

„Kostelec na nás neskutečně vletěl. Prvních dvacet minut hrál výborně. Nám naopak chvilku trvalo, než jsme si uvědomili, že je zapotřebí začít běhat, být ostřejší a agresivnější. Těsně před půlí jsme vyrovnali a druhý poločas už byl náš. Vyjma dvaceti minut kluci odehráli dobrý zápas, zasloužili si vyhrát,“ zhodnotil utkání spokojený vedoucí Vysoké Slavomír Vála.

VE MŠENĚ SE ČERVENALO

Zajímavou dohru mělo utkání, ve kterém favorizované Mšeno hostilo nevyzpytatelné Horní Beřkovice. Bezbrankovou úvodní část duelu vystřídala pestrá druhá půle, ve které si oba týmy zajistily jedním gólem penaltový rozstřel. V samotném konci utkání se do sebe ovšem pustili po zákroku mšenský střelec Jiří Guttenberg mladší a hostující kapitán Lukáš Polák. Sudí Josef Pixa ocenil větší šarvátku hned třemi červenými kartami. Jednu dostalo Mšeno, dvě Beřkovice.

„Mladý Guttenberg dostal v předchozí části utkání žlutou kartu za ostřejší zákrok. Podobný faul zopakoval i na konci a to se samozřejmě nelíbilo Polákovi. Dvě červené karty jsou pro nás velkou komplikací,“ smutnil po souboji trenér Slovanu Jiří Polák. Ten mohl mít radost alespoň ze zisku dvou bodů, jeho tým zvládl bonusové penalty a překvapivě odvezl výhru.

ÚSPĚCH LIBIŠE ŘÍDIL VETERÁN

Nejtěsnější výhry 1:0 dosáhla o víkendu rezerva Libiše, která jela na půdu posledního Obříství. O jedinou branku utkání se postaral střídající Marek Ryšlavý, když po rohovém kopu Pazdery propálil míč až do sítě.

„Se situací v Obříství jsme se i přes absenci několika hráčů poprali dobře. V první půli kluci sice nekombinovali, měli při jedné chybě také obrovské štěstí, ale za druhou si zasloužili vyhrát. Domácí jsme po přestávce už k ničemu nepouštěli a urvali v náročném souboji cenné tři body,“ popsal zápas ze svého pohledu libišský trenér Blahoslav Urbanec.

Okresní přebor, výsledky 17. kola:
TJ Sokol Dolní Beřkovice – FC Lobkovice 3:0
TJ Sokol Obříství – TJ Sokol Libiš B 0:1
SK Mšeno – Slovan Horní Beřkovice 1:2 np
SK Labský Kostelec – FK Vysoká 3:6
Záryby B – AFK Hořín 3:4 np
SK Viktoria Všestudy – Slavia Velký Borek 2:3
Pšovka Mělník B – TJ Sokol Horní Počaply 3:2