Tým Kostelce vystavil šestigólovou omluvenku za nepovedenou sezonu

KOSTELEC - Osm kol neporažený Řepín přišel v Mlékojedech o výhru po dvou penaltách v závěru

12.6.2007

Fotbalisté Řepína nebudou moct po utkání v Mlékojedech rozhodčímu Tůmovi asi dlouho přijít na jméno. V závěru proti nim odpískal dvě penalty, které zkušený Michal Hýř (u míče) proměnil. Foto: DENÍK/Martin Bouška

Téměř stejně branek jako ve všech předcházejících jarních kolech si schovali do domácí derniéry v okresním přeboru fotbalisté Labského Kostelce. Příjemná výhra 6:1 nad béčkem Libiše byla přijata s naprostým klidem a znamenala spíš malý omluvný dík hrstce diváků, kterým byly po celý ročník servírovány výkony vedoucí k sestupu.

Po půlhodině hry z počátku vyrovnaných výkonů otevřel skóre domácí Martin Vostřel. O pět minut později zvýšil Jan Šťastný na 2:0. Po změně stran byl sice jednou proti libišský Havel, ale poté už se domácí hráči rozpomněli na dřívější střelecké úspěchy. Ondřich, Driml a dvakrát opět Martin Vostřel postupně završili čtvrtou výhru v sezoně na půltucet gólů. Hosté nebyli tak špatní, jak ukazuje výsledek, i jim se nabízely slibné šance, kterých však nedokázali využít.

Druhý poločas nám vzal sílu a vůli, abychom jakkoliv kontrovali a na výsledku něco zlepšili. To nechalo stopy i před brankou, kde nám odešla koncovka,“ svěřil se trochu posmutnělý kapitán Libiše Radek Pilař. Trenér domácích Roman Turčák byl spokojený s vývojem utkání především pro první dva zajišťovací góly. „Měli jsme dnes i dobře organizovanou obranu. Před brankou soupeře jsme tentokrát pracovali tak, jak útočníci mají. Škoda, že se tak stalo až dnes, kdy je vše rozhodnuto. Hosté jistě dokáží hrát lepší fotbal, ale pomalu přecházeli do odevzdaného výkonu, což nám pomohlo.“

Řepínské hráče nadzvedl rozhodčí
MLÉKOJEDY - Jediné utkání předposledního kola okresního fotbalového přeboru, ve kterém ještě oběma soupeřům o něco šlo, se odehrálo v neděli v Mlékojedech. Domácí potřebovali proti druhému Řepínu urvat nějaký ten bod k záchraně, druhý tým pořadí chtěl potvrdit svou pozici pro případný postup do I. B třídy z druhého místa. Zápas nakonec přinesl dělbu bodů, a také nezvykle emocí. Hosté, kteří v závěru po dvou penaltách domácího Hýře přišli o vypracovaný dvougólový náskok, se cítili poškozeny výroky sudího Tůmy. Tomu na pomezí na tuto soutěž neobvykle asistoval jeden z jeho kolegů – Brych.

„Penalty z 86. a 89. minuty byly přísnější, ale obě podle mého názoru byly. Hosté neměli do našich hráčů tak chodit,“ vyjádřil se k hektickému závěru předseda domácího Startu Josef Frajbiš. „Nemám slov,“ zdržel se jakéhokoliv vyjádření řepínský zadák Libor Vaněček. „Ta druhá vymyšlená desítka se kopala až ve čtvrté minutě nastavení. Tenhle rozhodčí neznal vůbec hranice, kam může zajít. Kdo, neviděl, opravdu neuvěří,“ hodnotil s jednodenním odstupem činnovník Řepína Jaroslav Urbánek.

Výkon hostů lepší než výsledek
BYŠICE - I když brankový rozdíl (4:0) hovořil jednoznačně ve prospěch domácích Byšic, neodvedli očima svého sekretáře Jiřího Rouse tukaři z Nelahozevsi na Vitaně špatný výkon. Nedostavil se jim však ani jeden z brankářů, a tam musel mezi tyče David Pešta. I když se mu docela dařilo, proti samostatnému uniku domácích byl krátký. Hosté mohli záhy, ve 27. minutě, vyrovnat, ale Plicka penaltu za ruku neproměnil. Domácí vstoupili do druhé půle razantně. Po rychlém protiútoku a penaltě záhy vedli 3:0. Skóre Byšičtí uzavřeli po hodině střelou ze třiceti metrů, která nachytala brankáře hostí.

Lídr odehrál téměř celý duel v deseti
TIŠICE - Ve šlágru kola se domácí Sokol proti již jistému vítězi soutěže ze Mšena vytáhl. Hosté začali na půdě třetího aktivně a vytvořili si dvě dobré příležitosti. Z nich jednu stoprocentní neproměnil Grabmüller. Už v 10. minutě byl po druhé žluté vyloučen Dvorný, hosté se pak zbytečně zaměřili na obranu a na diskuze s rozhodčím. Tišičtí toho využili a do kabin si přinesli dvoubrankový náskok. O přestávce si přeborníci řekli, že přestanou mluvit a začnou hrát fotbal.

„To se nám podařilo, snížili jsme Pokorným a domácí najednou nevěděli co hrát. Pouze nakopávali dlouhé míče, se kterými si naše obrana poradila,“ uvedl hostující kapitán Jiří Gutenberg a pokračoval: „Na konci nám ve vedru došly síly a domácí nás mohli ještě několikrát potrestat, ale výborný gólman Wasyliw byl proti.“