V pátém kole si na domácím hřišti „posvítili“ na Rejšice. „Už jsme potřebovali vyhrát,“ mohl si po výhře 3:1 ulevit hrající trenér vítězů Tomáš Ondráček.

Hosté, kteří na podzim vyhráli už dvakrát, si přijeli k Labi pro další tři body. Hra se jim však nedařila a branku domácích přímo téměř neohrozili.

Jednoduše a agresivně hrající domácí byli produktivní a ujali se vedení už ve 14. minutě. „To bylo hodně důležité. Mužstvo se uklidnilo. Pak jsme měli ještě další šance, ale ve zbytku poločasu na nás padla trochu nervozita. Hosté nás spíš přehrávali, ale pouze po velké vápno bez vyložené šance,“ vystihl zápas Ondráček.

Vítané uklidnění pak přinesla 51. a 67. minuta, kdy domácí zvýšili náskok na 3:0. Až pak se dostali ke slovu i hosté, kteří v závěrečných minutách snížili. A když Falta z penalty za faul na unikajícího Hermana přestřelil, drama se nekonalo a body zůstaly doma.

Kostelec – Rejšice 3:1 (1:0)
Branky:
14. Doubek, 51. Pajkrt, 67. Vdovjak – 85. Kubín. Rozhodčí: Laštovička. Kostelec: Polman – Melounek, Ondráček, Vokáček, Hubáček, Moc – Vostřel, Hruška (56. Vdovjak), Klíma (78. Kiršner) – Doubek, Pajkrt. Rejšice: Beran – Hofírek, Kubín, Kopecký (Pluhař), Jon – Kučera, Putorík, Falta, Váňa – Herman, M. Rys (V. Rys).