O tomto víkendu se ve Klích uskutečnil Memorial Jaroslava Píchy. Fotbalového turnaje se zúčastnila mužstva domácích Kel, Veltrus, Velkého Borku a Labského Kostelce. Turnaj se odehrál i přesto, že v sobotu doslova lilo jako z konve a kelští jeho průběh nebrzdili i za cenu možného výrazného poškození hřiště.

Celou víkendovou podívanou odstartovala mužstva Veltrus a Velkého Borku. Prvně jmenované družstvo rozhodlo zápas už během prvního poločasu, kdy se ujalo vedení 2:0 a v samém závěru utkání jej zpečetilo třetím gólem do sítě Boreckých fotbalistů. Ti se po neúspěšném účinkování v okresním přeboru letos opět ukážou ve III. třídě.

Ve druhém utkání se utkaly týmy domácích Kel a Labského Kostelce. Zápas skončil oproti očekávání vysokým vítězstvím kosteleckých fotbalistů 7:0. Kostelec trestal chyby domácích absolutní efektivitou a zaslouženě zvítězil.

Po sobotním deštivém počasí se nad hřištěm Sokola Kly rozsvítilo v neděli slunce a na trávníku, který byl dvěma předchozími zápasy značně poznamenán se mohla odehrát obě zbývající utkání – o 3. místo a poslední finálový mač.

V tom prvním byli domácí fotbalisté odhodláni dostát své turnajové pověsti (dvakrát jej vyhráli) a chtěli pro sebe urvat alespoň bronzovou příčku. Po vyrovnaném boji a několika šancích na obou stranách skončil zápas nerozhodně a musely rozhodovat ošemetné pokutové kopy, ve kterých kelští fotbalisté zvítězili 5:4.

Finálový souboj obstarala družstva Veltrus a Kostelce. Byl to druhý jmenovaný tým, který naprosto potvrdil, že statistika držení míče nemá vypovídající hodnotu, pokud jde o konečný výsledek.

Stejně jako v zápase s domácím Sokolem Kly se Kostelečtí ukázali jako velmi efektivní celek a navzdory skutečnosti, že Veltruští drželi po většinu zápasu míč ve své moci, zvítězili 2:0.

Turnaj se povedl! Sokolu Kly je nutno poslat pochvalu, že těsně před sezónou umožnili lidé kolem místní kopané odehrát turnaj i za cenu „zoraného“ trávníku.

Všechna utkání s přehledem řídil rozhodčí J. Berner.

Sobotní výsledky:
Veltrusy – V. Borek 3:0
Branky: Štofl, L.Kopecký, Poustka.

Kly – L.Kostelec 0:7
Branky: 2x Moc, 2x Prášil, Slaboch, Chvátal, Folíř.

Nedělní výsledky:
O 3. místo:
Kly – V.Borek 0:0 (pk. 5:4)

Finále:
Veltrusy-L. Kostelec 0:2
Branky: Chvátal, Vostřel

RADEK PECH