Pohled na tabulku třetí třídy představuje tým až na šesté příčce, a to je pořádně málo vzhledem ke zmíněné tradici a někdejší účasti ve vyšší, dokonce krajské soutěži.

Z bezpečného středu podzimního kola vyrazilo mužstvo s cílem zabydlení se do třetího místa. Úvodní zisk proti Botafogu brali všichni jako povinnost, ale následná sprcha v podobě 1:6 v Liběchově znovu ukázala na místa, kde je pořádně co vylepšit.

Jarní pokračování posléze mělo střídavé výsledky. Z nich zaujala například remíza v Neratovicích. Porážka na Lotosu, který je v suterénu tabulky, a čistá trojka v Horních Počaplech byly naopak dokladem, že tým, právem označovaný za dobrou partu, má z hlediska kvality mezery.

Umístění ve skončeném ročníku je dost vzdálené cíli, který si oddíl stanovil. O tom se podrobněji zmínil i předseda fotbalistů Ondřej Štaf: „Na spoustu otazníků v naší práci je nyní zapotřebí hodně času, ale vše musíme zkrátit, nový ročník už tluče na dveře.“

V Kostelci se podle slov oddílového předsedy kolem fotbalu pohybuje kroužek obětavých lidí se společným úkolem dělat pohlednou kopanou. „Stále je to ale provázeno odlišnými názory, jiným pohledem na věc, zkrátka každý by chtěl udělat pro tento sport to nejlepší, ale při vyústění společného výsledku souhru nenacházíme, a to je pro další existenci fotbalu bohužel dost špatné. Nad tím je zapotřebí hodně rychle se zamyslet, protože všechna ostatní slova, která byla už v minulosti na toto téma pronášena, by zůstala pouze prázdnou frází.“

Jak Ondřej Štaf přiznal, oddíl nyní čeká pořádný kus práce. „S prací trenéra dospělých končí Josef Nedorost a stejně tak i opouští funkci vedoucího přípravky. Před novým ročníkem to nikoho z nás nepotěší a já mu mohu jen poděkovat za obětavou práci na obou úsecích,“ svěřil se.

VĚROSLAV ŽIVNÝ