Dolní Bousov – to je expres, který od překvapivé porážky v Tišicích na začátku listopadu nikde nestaví. Jen projede a rozdá góly. Na jaře v průměru více než pět a půl na zápas. Přítrž řádění čtyř v sezoně už dvouciferných ostrostřelců ze sousedního okresu učinily až Byšice. Gól dopřály po smolném odrazu pouze hlavičkujícímu Klímovi a navíc na něj dokázaly Josefem Svačinou po rohu necelou čtvrt hodinku před koncem odpovědět.

Střídající Mucska si pak několikaminutový pobyt na hrací ploše zpestřil rozhodující penaltou, když potvrdil třetí úspěšný zákrok brankáře Hnízdila.

„Spodek tabulky se nepříjemně dotahuje. Už remízu jsme s nejlepším týmem soutěže brali jako vítězství,“ cenil si kouč Hamšík poctivého týmového a taktického výkonu založeného na zhuštění prostoru a uhlídání střelce Marka Koštíře.

Boj o čelo tím znovu získal na napínavosti. Na stejnou bodovou úroveň jako Bousov se vyšplhala také Nelahozeves, i když ji ještě čeká volný víkend a má tedy odehráno o zápas víc.

Proti Staré Boleslavi Dynamo nenechalo nikoho na pochybách, že by si právě se Slavojem mělo pokazit domácí bilanci čítající jedinou porážku (s Bousovem), jinak samé výhry.

Trio Kratochvíl, Krejza a Pekárek útočnou aktivitou zařídilo nejen vedení 2:0, ale také vyloučení jednoho z hostů. A to všechno ještě do přestávky. Po ní přišlo od domácích definitivní K. O. a své k jednoznačné výhře mohli říct i střídající hráči.

Své jisté mají po derby s neratovickým béčkem Tišice, které nemohou opustit předposlední příčku už ani teoreticky. V I. třídě ale bývají v ohrožení sestupem i třetí celky od konce.

Zlaté tři body v této souvislosti uhrál mělnický FC. V Lužci, na který se výhrou 3:1 dotáhl, mu nezhatilo plány ani vyloučení v 66. minutě. Hosté v té době drželi tříbrankový náskok, z něhož domácí ukrojili jen třetinu.

„Hráli jsme špatně, bez pohybu, nasazení. Dva tři hráči, kteří chtěli hrát, je hrozně málo. A už je několikátý zápas. Mělník potrestal naše chyby a zaslouženě si odvezl tři body,“ nezbylo než opakovat kouči Eletisu Pavlu Dohnalovi.

„Zaslouženě jsme vyhráli. Lužec na mě působil odevzdaným dojmem,“ potvrdil Hynek Tříška, že se po vykartování ani nemusel příliš třást o výsledek, který těsně předtím pečetil se štěstím proměněnou penaltou.

Jaké je to vyhrát v I. B třídě za tři body dvě utkání v řadě zakusily Vojkovice, kterým po dobrovické rezervě stačil jediný gól také na tu z Benátek. Nováček tak má záchranu prakticky na dosah.

I. B třída – 21. kolo

Nelahozeves – St. Boleslav 5:1
Branky: 35. a 50. Krejza, 7. Kratochvíl, 51. Simon, 75. Kobera – 58. Vodák. Rozhodčí: Velebil. ŽK: 0:3. ČK: 40. Novák (Bol.).

Vojkovice – Benátky n. J. B 1:0
Branka: 58. T. Hynek. Rozhodčí: Kvasnička. ŽK: 2:6. Diváci: 100.

Byšice – D. Bousov 2:1 np
Branky: 78. J. Svačina – 55. Klíma. Rozhodčí: Vyhnal. ŽK: 2:0. Diváci: 50.

Tišice – Neratovice B 1:2
Branky: 17. Černý – 14. Brabec, 45. Lemarie z pen. Rozhodčí: Obrajtr. ŽK: 1:4. Diváci: 80.

Lužec – FC Mělník 1:3
Branky: 73. Kučera – 35. Veselý, 43. M. Skopka, 50. Tříška. Rozhodčí: Kinčl. ŽK: 0:2. ČK: 66. Tříška (M.). Diváci: 80.