Vítěz soutěže z Ovčár našel v rakovnickém Tatranu teprve druhého přemožitele v ročníku. Domácím na to stačil jediný přesný zásah po rohovém kopu zkraje druhého poločasu. „Zápas jsme odehráli víceméně jen z povinnosti," potvrdil jeden z ovčárských trenérů Jan Studený. Sám se tentokrát na hřišti vzhledem k viróze ani neobjevil a z opor nebyl jediný. Chyběl i minule vyloučený střelec Hyka a také obránce Viskup.

„Jsem rád, že jsme navázali na výkon v Libiši, dnes jsme měli asi čtyři šance a jednu proměnili, což nám stačilo. Zakončit poslední zápas výhrou je příjemné a dokopná je hned o něco veselejší," řekl po zápase kouč Tatranu Libor Šíma. „Domácí byli lepší, proti našim dvěma třem šancím jich měli víc," dodal k utkání Studený, který potvrdil, že by tým po zvážení možnosti postupu do divize měl i na podzim opět zůstat v krajském přeboru.

Tam už se ovšem nepotká s Libiší, která naopak o rychlý návrat výš stála a ze třetího místa se ho také dočká. Změnit na tom nemohla nic už ani závěrečná nejvyšší porážka v sezoně, pro kterou si sokolové zajeli do Nového Strašecí. Oba týmy dělily před zápasem jen dvě příčky, ale zároveň i rovných dvacet bodů. Zápas ale gólově jasně ovládli domácí, a to především zásluhou svého kanonýra Ducára.

Ten otevřel skóre hned v šesté minutě, ve druhé části, kdy hosté ve snaze o změnu skóre stále více otevírali hru, pak zkompletoval hattrick. V samém závěru pak přidal poslední čtvrtý gól dorostenec Janoušek. Hosté výborného Kuta v domácí bráně prostřelili pouze jednou, bohužel pro ně ale branka neplatila pro ofsajd. Trenér Libiše Václav Havel uznal, že domácí vyhráli zaslouženě. „Rozdíl byl v tom, že my jsme si přišli zahrát a soupeř vyhrát. Přesto mužstvo zaslouží obrovskou pochvalu, jarní bilance (12–1–2) je skvělá. Teď už se všichni těší na pauzu a dovolenou. Potřebujeme si odpočinout a dát se zdravotně dohromady."

Tatran Rakovník – Ovčáry 1:0 (0:0)
Branka: P. Kučera. Rozhodčí: Pospíšil. Diváci: 100. Ovčáry: Straka – Fabián, Pechar, Ondrák, Kudela – Mižič, Mihalík, Baloun, Maršner (62. Voljanskij) – Hašler, Müller. Tatran: Zach – Beneš, Vecka, Stuchl – Pidrman, Konopásek, J. Kučera, Výborný, Gögh, Verner – P. Kučera, Mrázek.

N. Strašecí – Libiš 4:0 (1:0)
Branky: 6., 48. a 75. Ducár, 90. Janoušek. Rozhodčí: Suchý. Diváci: 150. Libiš: Lomský – Bartoň, Kabyl, Trojan, Škoda – Hrdý, Těmín, Řepka, Kvída – Baratynskyy, Matoušek (Jiráň, Kejval). Strašecí: Kut – Kapek, Bláha, Duchoň, Bidrman – Vašák, Kaválek, Mžourek, Volf – Ducár, Mrázek.