Tomáše Hašlera, autora 21 ovčárských gólů v sezoně a nejlepšího střelce soutěže, nepustil na hřiště pochroumaný kotník. V sobotu ho ovšem spolehlivě zastoupilo duo Petr Hyka – Miroslav Müller. První z nich otevřel skóre už ve druhé minutě, kdy jeden z domácích hráčů hlavou nadzvedl centr Maršnera na zadní tyč, kde se Hyka hlavou z blízka nemýlil. Také druhý ovčárský úder přišel po standardní situaci, konkrétně po rohovém kopu Mižiče a přesné „rybičce" Müllera. Zcela bezpečný náskok pak hostům po vzájemné spolupráci obou jmenovaných střelců v přímočaré akci vystřelil pět minut před poločasem za pomocí tyče opět Hyka.

Ani domácí nebyli v prvním poločase bez šancí. Asi nejblíže gólu byli za stavu 0:1, kdy Hrodkem nastřelili tyčku, a později ještě musel vyrážet nebezpečnou střelu Straka. „Hrál se docela dobrý zápas, domácí chtěli hrát fotbal, nebouchali to, ani neřezali," hodnotil hrající kouč hostí Jan Studený. On sám byl v méně rušném druhém poločase blízko navýšení náskoku, ale hlavičkoval jen do tyče, a nekonal se ani hattrick, po kterém sahal Hyka. „Ve druhé půli jsme hodně kazili přihrávky. Domácí ale neměli kromě zablokované střely a standardních situací žádnou vyloženou šanci a zápas se dohrával spíše z povinnosti," dodal Studený. Podle dalšího z trenérů Miroslava Sankota snese přísnější měřítko pouze úvodní poločas, po kterém hosté výsledek už jen kontrolovali. „Dnes jsme měli lehkou pozici. Využili jsme hned první šanci a soupeři tím vzali vítr z plachet. Do konce první půle jsme náskok ještě zvýšili a mohli utkání dohrát v klidu."

Drobnou vadou na kráse z ovčárského pohledu může být čtvrtá žlutá karta pro Balouna, která pro domácí zápas se Sedlčany znovu okleští úzký kádr. Ostatně i v Klecanech měli hosté k dispozici pouze dva hráče na střídání. Nasazení už uzdraveného Pechara nakonec vzhledem k příznivému vývoji utkání ani raději neriskovali.

„Kladivo" Zuskin při střelecké chuti

Po třech kolech, ve kterých urvali výhru vždy až v posledních minutách, si fotbalisté Libiše v Sedlčanech užili klidnější závěr utkání. V každém z poločasů vstřelili Tatranu po dvou gólech. Až poté vždy jednou překonali také domácí do tohoto kola nejméně propustnou defenzívu v soutěži, postrádající ovšem tentokrát jejího šéfa Trojana (v trestu).

Hned dvakrát jako přes kopírák hlavou po rohu Hrdého nezadržitelně skóroval obránce Zuskin, první a poslední gól hostí stříleli vždy po lahůdkových křídelních akcích Baratynskyy s Jiráněm. „Domácí začali velmi dobře. V prvním poločase je nesrazily ani naše góly a byli o něco lepší. Vyhráli jsme ale zaslouženě. Kluci makali jeden za druhého, i když jsme měli pouze dva hráče na střídání," shrnul duel trenér hostí Václav Havel.

Klecany – Ovčáry 0:3 (0:3)
Branky: 2. a 40. Hyka, 27. Müller. Rozhodčí: Pavlíková. ŽK: 1:1. Diváci: 60. Ovčáry: Straka – Kudela, Ondrák, Studený, Viskup – Mižič (71. Fabián), Baloun, Mihalík, Hyka, Maršner – Müller (Pechar, Fabián).

Sedlčany – Libiš 2:4 (1:2)
Branky: 26. Němec, 70. Bartoš z PK – 19. a 62. Zuskin, 5. Baratynskyy, 64. Jiráň. ŽK: 2:2. Libiš: Lomský – Bartoň, Zuskin (77. Matoušek), Kabyl – Škoda, Hrdý, Těmín, Šmíd – Kvída – Baratynskyy, Jiráň.