Kralupy / Termíny přihlášek do všech fotbalových soutěží už mají téměř pět minut po dvanácté. Jak je to s kralupským Kaučukem? Fotbalový svaz v úterý potvrdil předem avizované nepřihlášení týmu do krajské I. B třídy.

„Nyní ještě probíhají závěrečná jednání mezi okresním svazem a FK Kaučuk o tom, zda oddíl chce hrát okresní přebor či pouze třetí třídu,“ sdělil předseda STK OFS Mělník Jaromír Hejna.

Jisté už tedy je, že se v příští sezoně do B třídy podívá i druhý tým nejvyšší okresní soutěže.

Tím je Sokol Záryby, který nejnižší krajskou soutěž před rokem opouštěl.

O jedno patro povýší i fotbalisté Obříství, kteří skončili ve 4. třídě těsně za šesticí postupujících.

Pokud by se nakonec V Olších hrála jen třetí třída, doplnil by chybějící místo v okresním přeboru lepší ze stříbrných celků z třetích tříd, tedy Horní Beřkovice.

Trenér by rád pokračoval

Úkol vrátit tým do krajské B třídy splnil až dodatečně po nepřihlášení Kralup. Setrvání v roli trenéra Záryb je ale podle samotného Františka Vítů otevřenou záležitostí a bude předmětem společné schůzky s vedením Sokola.

„Vím o postupu jen informativně jako o eventualitě, potvrzené to nemám,“ reagoval v úterý na možný postup ze druhého místa František Vítů a dodal: „Pokud by Záryby přišly s prodloužení trenérského období, myslím, že bych přikývl. Je zde řada dobrých lidí, se kterými bych rád pokračoval.“

Podle trenéra není případné hráčské posílení před další sezonou až tolik nutné jako spíše vhodné. „Mužstvo dvakrát po sobě doplatilo na zranění klíčových hráčů v rozhodujícím období. Je-li kádr pohromadě, dokáže porazit i ve vyšší soutěži kohokoli,“ nebál by se návratu do kvalitnější soutěže.