„Organizátorům bych dal palec dolů, protože na horší akci, která má být svátkem fotbalu pro malé talentované fotbalisty, jsem díkybohu nebyl a doufám, že už nikdy nebudu,“ nebral si trenér Radek Marcelis servítky na webu neratovické přípravky.

A co ho tak rozzlobilo, když vlastní hráče za výkony, bojovnost a skvělou reprezentaci klubu a celého okresu pochválil? Systém turnaje, ve kterém nerozhodovaly body, ale počet vstřelených branek, a také výkony rozhodčích!

I když do turnaje přeborníků jednotlivých středočeských okresů vstupují porážkou, postupně Neratovičtí své výkony zlepšují a základní skupinu odehrají s bilancí tří výher, jedné remízy a porážky při celkovém skóre 25:11.

Pak už jen čekají na potvrzení postupu mezi nejlepší čtyři týmy. Jenže se nedočkají. Místo toho přichází šok. Ten první v podobě výsledku závěrečného utkání Příbrami s přeborníkem Prahy východ SK Zeleneč. Příbramští, kterým Neratovice nadělily šestku, totiž vítězí 15:0 a v celkovém součtu mají o jeden gól navrch.

„Je vůbec možné dát za dvacet minut v krajském finále patnáct branek? Je vůbec možné, aby tým, který jsme jednoznačně přehráli a ve skupině získal pouhých šest bodů, postoupil do semifinále?“ nestačí se divit neratovický kouč, že družstvo s výsledky 1:5, 1:6, 2:3, 7:6 a 15:0 postoupí na úkor jiného s výsledky 1:3, 7:1, 5:5, 6:1 a 6:1. „Jestli ano, tak je tento nový systém špatný,“ má jasno.

A neratovické rozčarování nebere konce. Svůj zápas totiž dohrává ještě Kolín, kterému stačí k semifinále pět vstřelených gólů. „Zápas pečlivě sledujeme a stopujeme čas. Ale Kolín ve třetí minutě vede tři nula a nás od postupu do semifinále dělí dvě branky. Na stopkách máme čas 12:00 a stále se hraje. Dvanáctá minuta se pro nás stává osudnou, Kolín dává gól. Jdeme za pořadatelem a sdělujeme mu, že pan rozhodčí zapomněl na čas. Pořadatel ukončil poločas v čase 14:50. Je to vůbec možné, aby se v krajském finále mohlo něco takového stát? Je to hnus. Jsme zdrceni nesmyslným systémem a výkony pana rozhodčího, který posouvá jeden z nejlepších týmů na turnaji na nepostupové třetí místo ve skupině,“ dodává zklamaný trenér.

Výsledky Neratovic – základní skupina: Kolín 1:3, Zeleneč 7:1, Vlašim A 5:5, Kladno 6:1, Příbram 6:1. Utkání o 5. místo: Jesenice 6:2.

Konečné pořadí: 1. Kolín, 2. ČL Beroun, 3. Poděbrady, 4. Příbram, 5. Neratovice, 6. Slavia Jesenice, 7. Vlašim A, 8. Čáslav, 9. Kladno, 10. Tn Rakovník, 11. Zeleneč, 12. Vlašim B.