Ve dvou nejvyšších krajských soutěží (krajský přebor a I. A třída) se o víkendu opět roztočí fotbalová ruleta mistrovských zápasů. V obou soutěžích má náš okres po dvou zástupcích.

Sokol Libiš se v přípravě na krajský přebor potýkal s velkým počtem zraněných hráčů a příprava z toho důvodu nebyla ideální. To se může projevit hned v úvodním zápase, ve kterém svěřenci trenéra Václav Havla hostí v sobotu od 10.15 nováčka soutěže - Tatran Sedlčany.

„Musíme jít do zápasu s vědomím, že chceme vyhrát. Nemůžeme se už donekonečna vymlouvat na zranění. Hráči musí v mistráku zahrát na sto procent,“ burcuje své svěřence trenér Libiše Václav Havel.

Neratovice/Byškovice zahajují sezónu stejně tak jako v minulém ročníku v Brandýse nad Labem (sobota, 10.15). V tom letošním je ale čeká daleko silnější soupeř. Brandýs se před sezonou spojil se Slavojem Stará Boleslav a výrazně posílil.

„Čekám hezký zápas. Brandýs se po spojení se Starou Boleslaví posílil a určitě nám bude chtít vrátit to, že jsme v minulém ročníku I. A třídy skončili před ním. Ale budeme bojovat. Pokusíme se uhrát co nejlepší výsledek,“ přeje si neratovický trenér Jiří Kafka.

V I. A třídě mohou diváci hned v prvním kole těšit na okresní derby mezi Dynamem Nelahozeves a Pšovkou Mělník (neděle, 17.00). Hráči obou mužstev se navzájem dobře znají a jen těžko je může soupeř něčím překvapit. V loňském ročníku se dařilo vždy domácím.

V bouřlivém podzimním utkání na Pšovce se domácím podařilo obrátit z 0:2 na 3:2, v jarní odvetě dokázalo nelahozeveské Dynamo svému soupeři porážku vrátit v poměru 2:1.

„Jsem rád, že začínáme soutěž doma. Derby bereme jako každé jiné utkání, ale je škoda, že ho odehrajeme tak brzy, protože na něj chodí hodně lidí, kteří jsou ale v tomto čase na dovolených a budou chybět. Každopádně budeme chtít vyhrát. Musíme se vyvarovat zbytečných hrubých chyb z posledního derby. Myslím si, že nás čeká pěkný a velmi vyrovnaný zápas,“ říká před utkání domácí kouč Dan Kaplan.

„Minulé utkání jsem sice nehrál, ale vím, jaké je na Dynamu hřiště, a tak čekám spíš bojovné utkání, plné důrazu v osobních soubojích. Kdo udělá méně chyb, ten má šanci na vítězství. Musíme si pohlídat jejich standardky a být důraznější v osobních soubojích. Je to derby, uvidíme. Začínáme dvakrát venku a minimálně v jednom utkání bychom chtěli bodovat,“ dodal trenér Pšovky Libor Tomášek.

JAROMÍR HEJNA