A není se příliš co divit, že parta pod vedením zkušeného trenéra Antonína Šimka se poprvé sešla už týden po startu nového roku, tedy ve stejném dnu jako třeba Neratovice hrající o tři patra výš. Nováček nejnižší krajské třídy si totiž na podzim zadělal na horké jaro, ani ne tak výkony na hřišti, ale administrativním pochybením. Zbraně ovšem v Olších i přes nezáviděníhodné postavení s pouhými třemi body na kontě předem neskládají.

„Na prvním tréninku se nás sešlo šestnáct, někteří ještě chyběli, ať už kvůli škole, nebo zaměstnání na směny," popsal trenér Šimek na startu přípravy svou spokojenost jako zhruba poloviční. „Nové tváře zatím nemáme, uvidíme během nadcházejících čtrnácti dnů," dodal ke změnám v kádru. Ty by neměly být oproti podzimu nikterak markantní, přestože některým hráčům skončilo hostování. „Luksika, který je neratovický, bychom asi nahradili, brankáře máme dva – Pučka s Křemeňákem, ten do té doby chytal stabilně. Pexu budeme dělat a to bude asi vše," sdělil trenér, který se ovšem netají tím, že by rád posílil především v obraně a záloze. „Na jaře to bude nesmírně těžké. Když ale budeme mít i štěstí, může se stát ledacos. Jak se říká, je to kulaté," dodal k vyhlídkám týmu.

Herní praxi před mistrovským jarem loňskému přeborníkovi okresu zajistí pět zápasů na zimním turnaji v Neratovicích, kde se tým střetne s Vojkovicemi, Milovicemi, Velkým Borkem, Liblicemi a Sadskou. „Určitě to bude zajímavá konfrontace, ale bude záležet na tom, jak se budeme scházet. Na přáteláky si někdo těžko bude měnit šichty, když tak musí dělat i v mistrácích," připomněl jednu z bolestí.

V nabírání potřebné fyzičky se kralupský trenér spolehne na střídání umělky na zimáku, haly a hřiště V Olších. Dojde ale také na provětrání hráčů na některý z kralupských kopců, který by měl vynahradit pobyt na horách. „Na to, abychom někam vyjeli, není, jsme rádi, že žijeme. I když na horách je jiný vzduch a terény, tak i u nás je kopců dost, když se chce," zmínil například „osvědčený" Hostibejk.

A jak byl na tom se zimní přípravou v době své aktivní éry samotný Antonín Šimek? „Určitě mi nevadila, naopak jsem ji měl rád. Vyplývalo to už z toho, že jsem byl v záloze hodně běhavý. Dokonce o mě říkali, že jezdím jako traktor," pochlubil se. „Teď se to snažím předávat dál. Od fyzičky se vše odvíjí."

Hráči se tak mají nač těšit…