Úvodní domácí zápas s desátými Mutějovicemi (1:3) však nahrál všem škarohlídům, kteří Kaučuku prorokují postupné vyklízení předních pozic.

Už ve třetí minutě využil první hrubku domácí obrany zkušený Suchánek. Vyrovnání se domácím povedlo v úvodu druhého poločasu, kdy Jeřábek zužitkoval přihrávku Loškovského. Další hrubka domácích vzadu, kdy šli na brankáře Nádeníka hned dva útočníci soupeře, znovu znamenala pro „outsidera“ vedení. Domácí sice měli hned několik příležitostí znovu srovnat, nedokázali se však nejen herně, ale i psychicky srovnat s důraznou obranou soupeře. Zejména Kroupa zametal před i ve vlastní šestnáctce tvrdě a zdatně mu sekundoval i Koláček. Poté, co odstoupil ze hry zraněný Müller, bylo jen otázkou, kdy hosté chodící do brejků budou trestat znovu.

Kralupští, které z lavičky překvapivě vedl Ladislav Konvalinka namísto avizovaného Václava Simandla, prohráli na vlastním hřišti v rozehrané sezoně vůbec poprvé.

Kralupy – Mutějovice 1:3 (0:1)

Branky: 51. Jeřábek – 54. a 82. Sajner, 3. Suchánek. Rozhodčí: Nusl. ŽK: 4:3. Diváků: 80. Kralupy: Nádeník – Uher, Matějček, Loškovski – P. Šimáček – Jeřábek, Polák, Horký, M. Šimáček (46. Konvalinka) – Müller (78. Židoň), Plicka. Mutějovice: Malinovský – Kroupa, Koláček, Beránek, Pacourek, Linhart (90. Filip), Bureš, Knap, Šťastný, Suchánek (83. Rendl), Sajner.