Tradiční letní turnaj hraný po léta jako memoriál někdejších opor místního fotbalového klubu Chemička Zdeňka Abrta a Luboše Kubizňáka slouží i tentokrát pro trenéry zúčastněných mužstev k vyzkoušení kádru – tedy i laviček. V sobotním i nedělním programu se předvedly mimo jiné i celky z Mělnicka, a to Lužec a Pšovka. Oběma zástupcům se dařilo se střídavými úspěchy.

Prozatím je největším překvapením dorost SK Štětí vedený trenéry Karlem Zunou a Jiřím Ransdorfem. „Pro naše kluky je to jeden z prvních vážnějších testů před jejich ostrým startem v krajském přeboru, do kterého jsme si vybojovali postup. Nastupovat proti kvalitním soupeřům, ještě nedávno účastníkovi krajského přeboru Pšovce, či po léta solidnímu mužstvu Lužce, má pro tým svůj smysl,“ pochválil poslání memoriálu Karel Zuna. Tomu se zamlouvá i hra zástupců z Mělnicka. „Je vidět i přes neúplné složení sestav, že jak Pšova, tak Lužec jsou schopny předvádět dobrou kopanou,“ soudil kouč, který ještě nedávno vedl celek Horních Počapel.

„Pro nás je turnaj stejně jako v minulosti testem kondiční trénovanosti,“ poznamenal po dvou vystoupeních ještě na jaře kormidelník Pšovky František Drápal. Ten, jak známo, předal taktovku dirigentovi Svobodovi. „S vedoucím Pavlem Chaloupkou jsme si po sezoně řekli, že tým potřebuje po těch třech letech, co jsem u mančaftu působil, změnu. Myslím, že se tak stane ku prospěchu věci,“ uvažoval František Drápal a dodal:

„Domnívám se, že kluci i v silně kombinovaném složení nezklamali. Porážka od A třídního Bezděkova se dá omluvit. Řada opor je na dovolených, nebo jsou pracovně zaneprázdněny.“

Ve stejném duchu hovořil i trenér AFK Eletis Vladimír Tauchman. „Před dvěma roky jsme dokázali tento memoriál vyhrát. Obhajoba se nám loni nepovedla. To nic nemění na faktu, že sem rádi jezdíme. Svým způsobem obdivuji hráče, jak se dokázali po oba víkendové dny poprat s těžkými podmínkami. Vždyť teploměr ukazoval 36 stupňů. Vzhledem k tomu, že je u nás situace obdobná jako v ostatních kolektivech, můžeme být s dosaženými výsledky spokojeni.“