Neratovičtí, kteří si v neděli v rámci prvního kola Poháru České pošty otestovali své možnosti s třetiligovým Chomutovem (0:2), nastoupí ve středu od 18 hodin v Byškovicích proti béčku Střížkova a s papírově slabším soupeřem by se svěřenci trenéra Jiřího Kafky měli po dvou předchozích remízách v letošní přípravě konečně naladit na vítěznou vlnu.

To Libišští po předešlém náročném zápasovém programu, ve kterém se postupně rozloučili s účastí v Poháru České pošty i v tom Krušovickém, o uplynulém víkendu pouze trénovali. Další zápas odehrají ve středu na svém hřišti, kde po 18. hodině změří síly s FC Háje Jižní město.

V přípravě pokračují také v Ovčárech, před kterými je po odvolání středečního duelu se Pšovkou kvůli absenci hráčů už jen závěrečná generálka na krajský přebor se Štětím (v sobotu od 17 hodin doma). Sokolové v ní určitě nebudou chtít opakovat výsledek z nedělního duelu s Českým Brodem, který po bezbrankovém poločase prohráli 0:2.

„V prvním poločase jsme byli lepší, ale nedali šance, jednou tam byla i tyč. Ve druhém poločase po vstřeleném gólu byl už zkušený soupeř lepší," uvedl k porážce trenér Miroslav Sankot, kterého mrzelo, že měl na střídání pouze dva hráče. „Některé máme zraněné, další nám už nepůjčil Brandýs," vysvětlil s tím, že příchody nových hráčů by v klubu rádi dotáhli do konce tohoto týdne. „Z Brandýsa chceme Balouna, ze Mšena Tříšku a čekáme, až se něco uvolní v Zápech, odkud k nám už přišel Pechar. Proti Štětí by pak už měl nastoupit i Ryba z Neratovic," dodal Sankot.