Čtrnáctka klubů, které budou hrát po prázdninách nejnižší krajskou soutěž – I. B třídu, skupinu B, bude mít zastoupení z Mělnicka (9), Mladoboleslavska (4) a Prahy – východ (1). Jejich zástupcům jsme položili jedinou otázku:

Co očekáváte od letošního ročníku soutěže v souvislosti s novým rozlosováním?

Željko Filipovič, FC Mělník: „Očekávám, že nás soutěž bude bavit stejně jako letos a uvidíme spoustu zajímavých zápasů. Složení naší skupiny, jak byla vytvořena, jsem očekával. Favoritem letošního ročníku by mohla být mělnická Pšovka."

Pavel Peroutka, FK Pšovka: „Soupeři se až na malé výjimky prakticky nezměnili. Snad se nám podaří navázat na letošní výjimečné jaro. Pod vedením nového trenéra Karla Grabmüllera bychom chtěli hrát klidný střed tabulky."

Václav Řízek, FK Vysoká: „Při pohledu na zúčastněné týmy nabývám dojmu, že soutěž bude provázet jako v uplynulém ročníku bitva o každý bod. Přesto bychom se chtěli fotbalem spíše bavit."

Jiří Kratochvíl, Dynamo Nelahozeves: „Ač jsme preferovali zařazení do kladenské skupiny, myslím si, že nahuštění devíti mělnických týmů do jedné skupiny přinese spoustu zajímavých zápasů. Připravujeme oživení kádru v podobě několika mladých hráčů."

Zdeněk Havel, Lužec: „Složení skupiny se mi líbí a myslím, že nabídka zápasů bude přitažlivá i pro fanoušky, kteří budou moci své týmy přijet podpořit i na hřiště soupeře. Doufám, že budeme hrát v klidném středu tabulky."

Josef Nedorost, Kostelec nad Labem: „Dostali jsme jedničku, takže nás čekají dvě úvodní střetnutí na domácím hřišti. Na to první při velkém derby přijedou dokonce Záryby. Pracujeme na posílení hráčského kádru."

Vladimír Hroško, Vitana Byšice: „Nemáme přehnané ambice, chtěli bychom se pohybovat v horní polovině tabulky. I když jsou derby s mělnickými týmy pro diváky atraktivní, nebránili bychom se přesunu do jiného regionu."

Boris Sedláček, Záryby: „Jako nováček si nemůžeme příliš vybírat. Myslím si však, že většina utkání bude mít patřičnou „šťávu" a bude pro diváky na všech hřištích velmi zajímavá."

Jaroslav Urbánek, Řepín: „Los dopadl podle předpokládaného scénáře, nováčci sem regionálně patří. Myslím, že i v tomto ročníku můžeme očekávat vyrovnané souboje o každý bod. Ač jsme za hrací den chtěli sobotu, musíme se podřídit a hrát v neděli, s čímž nejsme vůbec spokojeni."

Petr Janoušek, Dolní Bousov: „S losem jsme docela spokojeni. Především se těšíme na určitě zajímavé derby s nováčkem z Kněžmostu. Chceme navázat na uplynulý soutěžní ročník a pohybovat se v popředí tabulky."

Karel Wollman, Bakov: „Chci vyjádřit spokojenost jak s rozlosováním, tak především s vylosovaným číslem (8). Očekávám, že v tabulce budeme atakovat umístění do 5. místa, tak abychom neměli žádné starosti se záchranou."

Karel Ramharter, Pěčice: „Byl jsem velmi mile překvapen prostředím a důstojným průběhem celého aktivu. Protože máme mladý celek, nedáváme si přehnané cíle. Chtěli bychom hrát v soutěži důstojnou roli, v klidných vodách tabulky a bez sestupových starostí."

Miloslav Kobrle, Kněžmost: „Historický postup do krajských soutěží bychom si chtěli patřičně užít, i když víme, že to nebude vůbec jednoduché. Soupeři pro nás budou úplně noví, přesto si dáváme jednoznačný cíl – nesestoupit."

Ivo Urban, Brandýs nad Labem: „Myslím, že skupina bude přijatelná i vzdálenostmi. Těšíme se na nové soupeře, zvláště na Kostelec (5. kolo) a Záryby (9.). Jako nováček bychom se chtěli pohybovat v klidném středu tabulky."

Karel Horňák