Soupeře má v cestě více než těžkého – na Mělnicko zavítá Nymburk. Ten je v tabulce hned za lídrem z Brozan. Zdálo by se tedy, že favorit utkání je jasný, přeci jen spolu hraje druhý a poslední.

Jenže Libiš už na jaře obrala a potrápila nejeden favorizovaný celek. Nemá sice nějakou sérii výher a v celkovém součtu více prohrává. Ale i tak dala parta kolem velezkušeného Zdeňka Šenkeříka zapomenout na katastrofální podzim a v novém roce je jako vyměněná. Dává góly, hraje pohledný fotbal a i přes postavení v tabulce odchází divák z představení Libiše spokojený a příjemně překvapený.

Na jaře Sokol zvítězil doposud čtyřikrát, bodoval dohromady sedmkrát. S Nymburkem má mužstvo poslední šanci statistiky ještě o něco vylepšit.

TÁPAJÍCÍ SOUPEŘ

Příležitost na body Libiš určitě má, hosté zažívají nejslabší období v sezoně. Podzimní řada jedenácti výher v řadě sice stále budí respekt, ale je již minulostí.

Ke konci ročníku Polaban body spíše rozdává, z osmi střetnutí tým hned čtyřikrát padl. Trápí se i střelecky, tři a více branek dalo mužstvo SK naposledy na začátku dubna. Od té doby už strach moc nenahání.

Pokulhávající výsledky hlavního týmu hostů jsou jasným vyústěním toho, že Nymburk už o nic nehraje. Do ČFL postupují vítězové divizních skupin, ročník klub dohrává už jen z povinnosti.

Pokud by však byl Nymburk nejlepším mužstvem na druhých místech ze všech skupin, mohl by očekávat podanou rukavici v podobě postupu. Šance na tuto skutečnost je ale malá.

„Brozany mají lepší kádr a v současné době i lepší formu, proto se postup slaví tam. My hrajeme spíše srdcem, jsme omezení finančně a nemůžeme si dovolit takové hráče, co jsou v Brozanech. Přesto jedeme do Libiše vyhrát," řekl odhodlaně Jiří Kabyl, hlavní trenér druhého celku soutěže.

I pro šéfa nymburské lavičky bude klání s Libiší pikantní, Kabyl je zároveň bossem Okresního fotbalového svazu Mělník.

„Vracím se na místo, kde jsem byl sedmnáct let. Pár kluků tam stále znám a s týmem si určitě chceme závěr sezony užít. O druhé místo už přijít namůžeme a to je na divizní soutěž dost parádní výsledek," říká Kabyl před utkáním s Libiší.

A jak jsou na rozlučku připravení domácí? „Myslím, že to bude dobrý zápas, bez nějakých větších emocí. Ani jednomu mužstvu už o nic nejde a možná právě proto si oba celky budou chtít zahrát pěkný fotbal. Já osobně se na sobotu těším. Snad se s fanoušky rozloučíme dobře, jsme připravení odevzdat maximum," tvrdí Václav Havel, kouč Libiše.