Libiš / Soupeře z nejtěžších přivítají v sobotním pokračování divizní soutěže fotbalisté Libiše. Hostující Kladno B před týdnem jedinou povedenou střelou za celý zápas pokořilo pevnou obranu Vltavína a se ztrátou pouhých dvou bodů na vedoucí Viktorii Jirny je stále v hře o postup.

Libiš v minulém kole přivezla bod ze Sokolova, jistotu záchrany ale zdaleka nemá. Na domácím hřišti, na podzim málem nedobytném, už nebodovala ve čtyřech posledních zápasech. Už aby pomalu v Libiši začínali sledovat druhou ligu. Podle ní se totiž odvíjí počet padajících z divize. Ani současné třinácté místo Sokola by nemuselo být bezpečné.

Tým ale neztrácí odhodlání a bojovnost. Po domácích nešťastných zápasech to potvrdil i v Sokolově, kde od úvodní minuty dotahoval náskok. „Je to úspěch, kluci zápas odbojovali,“ hodnotil remízu 1:1 trenér Jiří Kabyl. Naproti poslednímu zápasu by už lavička neměla být liduprázdná, jednozápasový trest vypršel Pochmanovi a vrátit by se měli i další absentéři.

Optimismus přidává sobotní termín ligového kladenského áčka v Teplicích. Vyložení hráči prvního týmu tedy do Libiše asi nedorazí. „I bez ligových hráčů mají svou kvalitu a hrají velmi dobře,“ nepochybuje Jiří Kabyl.

Divize B, 25. kolo: Libiš (13. místo, 27 bodů) – Kladno B (2., 48). Na podzim 1:4. Sobota 17 hodin.

Kolik týmů sestupuje?

Pokud z 2. ligy nespadne český tým, sestoupí ze tří českých divizí devět celků, tedy tři z každé skupiny. Jeden český celek padající ze 2. ligy potopí v jedné ze tří divizních skupin i čtvrtý nejhorší tým, v případě dvou sestupujících druholigistů z Čech padají čtyři ze dvou skupin. Tato varianta je nyní nejvíc reálná.