Libiš / Příznivci divizních fotbalistů místního Sokola jsou z minulých domácích zápasů značně namlsáni, a tak budou i v sobotu od 15 hodin proti předposlednímu Litvínovu vyhlížet tři body. Severočeský celek usilující o záchranu však v minulém kole vydoloval doma bod s Loko Vltavín atakující špičku tabulky.

„A to ještě domácí nedali penaltu, takže mohli i vyhrát,“ varuje před podceněním trenér desáté Libiše Jiří Kabyl a dodává: „Už v prvním jarním kole dali dva góly v Hazlově. I přes porážku tam údajně nehráli špatně. To, že mají po podzimu málo bodů, není to nejdůležitější. Na jaře bývají mužstva trochu jiná, zkrátka to bude těžké utkání.“

V nedělním duelu dvou předních týmů divizní skupiny C ve Velimi nastoupí soupeři, kteří na sebe letos naráží už potřetí. Z měření na zimním turnaji Meteoru je zápasový stav mezi Sokolem Ovčáry a Velimí nerozhodný, v součtu s podzimní domácí porážkou Ovčár má ale tým z Kolínska mírně navrch.

V tabulce čtvrté Velimi lépe vyšel i start do odvet a po dvou vítězstvích dělí soupeře od Ovčár už jen tři body. Svěřenci trenéra Pavla Janečka věří, že vyrovnávajícím gólem „za minutu dvanáct“ minulého utkání s béčkem Hradce (1:1) ukončili nízkou produktivitu při proměňování šancí. Ta stála druhý celek pořadí jen jaře už drahocenné čtyři body.