Celku z Kolínska se vůbec nevyvedl podzim. Poříčany připomínaly v první polovině sezony boxovací pytel, o čemž svědčí pouhé dvě výhry. Mužstvo bylo směrem dopředu bezradné, Libiš protivníka uprostřed září smetla 6:1.


Do odvet šel SK s faktem, že v podstatě nemá co ztratit. A povedlo se, mužstvo výrazně ožilo. Vše odstartovala dvoubodová výhra nad Semicemi a Poříčany od té doby vždy bodovaly. Prohrály jen jednou, na penalty. O formě svědčí i to, že si nejbližší protivník Libiše vyšlápl na favorizovanou Lhotu.

SK je ale i přes výrazně lepší odvety stále na předposledním místě celé soutěže a má vůbec nejhorší obranu ze všech mužstev, inkasoval už dvaašedesát branek.

Libiš nemá v novém roce tak senzační výsledky. Přesto bylo poslední domácí vystoupení proti Lhotě jasným důkazem, že by to Sokolu mohlo šlapat i bez Zdeňka Šenkeříka, který stále není zdravotně fit.

„Poříčany posílily, mají nového stopera a disponují velmi vyrovnaným kádrem. Bojují o záchranu, proto nás nečeká žádná lehká práce. Zápasy proti týmům z chvostu tabulky jsou kolikrát nejtěžší, protože soupeři se do poslední chvíle nevzdávají a rvou se o všechno,“ říká před utkáním libišský asistent trenéra Václav Havel.

Sokol by měl mít kromě zraněného Šenkeříka a Stibory, kterého trápí achilovka, kompletní kádr. Ten projde v neděli náročným testem, byť je Libiš papírovým favoritem. Utkání v Poříčanech startuje v 16.30.