Vůbec poprvé v novém kalendářním roce nazuli zápasové kopačky hráči Libiše a Pšovky. Oba týmy se utkaly ve vzájemném přípravném utkání na mělnické umělce a zápas skončil jednoznačným vítězstvím favorizovaného Sokola. „Pšovka má velice mladé a houževnaté mužstvo, ale myslím, že jsme bylicelých devadesát minut fyzicky i technicky na výši a soupeřejasně přehráli. Zápas se nám hodil z toho důvodu, že se hráči mohli trochu odreagovat od dosavadního běhání a sbírání fyzičky,“ uvedl po zápase kouč Libiše Václav Havel.

Papírovému favoritovi se dařilo také v utkání Mšena s Cítovem. „Dávali jsme sestavu dohromady za pochodu, museli jet i někteří hráči béčka. Jinak Janda i Patzenhaur budou u nás působit i v jarních odvetách. Navíc jednáme také o příchodu zkušeného gólmana Staňka ze Pšovky,“ řekl předseda Cítova Oldřich Eder.

„Bylo to rychlé a vcelku vyrovnané utkání. O výhře rozhodla naše zvýšená bojovnost a důraz v závěru utkání, kdy jsme získali převahu a dvěma góly po akcích na jeden dotek jsme zaslouženě zvítězili,“ dodal mšenský trenér Zdeněk Havel.

Přátelsky: Pšovka – Libiš 0:6 (0:3) Branky: Obermajer 3, Jirásek, Werner, Trojan, Cítov – Mšeno 2:4 (1:1) Branky: Fryč 2 – Mansfeld 3, Tříška.

Vderby kralovaly Tišice

Zajímavé měření sil dvou okresních celků, nastupujících dokonce ve stejné soutěži, byl k vidění v rámci zimní ligy v Praze – Kyjích. Tišičtí porazili Lužec hokejovým výsledkem 5:3, který by jistě brali i v úvodním kole jarní B třídy, kdy proti sobě oba soupeři nastoupí znovu. Zatímco vítězové v turnaji ještě neztratili ani bod, Lužec má na kontě druhou porážku. Hattrickem se uvedl Jaroslav Langmajer, který je v Tišicích na zkoušku z Neratovic.

„Myslím si, že jsme byli v utkání lepší a zaslouženě zvítězili. Vzadu jsme sice vyrobili dvě tři chyby, po kterých jsme dostali góly, ale směrem dopředu to bylo docela dobré. Na těžkém terénu se hrál pohledný fotbal, který by se případným divákům určitě líbil. Navíc, ač to bylo derby, hrálo se velice slušně,“ pochvaloval si průběh zápasu trenér vítězů Martin Brabec.

„V utkání jsme dali příležitost všem hráčům z lavičky. Je to sice jen příprava, ale opět jsme se nevyvarovali velkých hrubek v obraně. Bohužel mě zatím nepřesvědčila kostra mužstva, na kterou spoléhám. Navíc nás nepodržel ani gólman, kterému dávám za vinu dva laciné góly. Kluci se snaží některé situace řešit fotbalově namísto jednoduchosti a zbytečně chybují. Rozhodující moment nastal za stavu 2:2, kdy jsme pak obdrželi po chybě brankáře třetí gól, a to už se hraje špatně,“ zhodnotit zápas trenér Lužce Miroslav Štěpánek.

Zimní liga v Kyjích: Tišice – Lužec 5:3 (3:2) Branky: Langmajer 3, T. Prejzek, K. Prejzek – M. Tauchman 2, Uher.

Rozhodli do poločasu

Druhé vystoupení má na turnaji v Novém Strašecí za sebou A-třídní Dynamo Nelahozeves. Svěřenci trenéra Daniela Kaplana si do tabulky připsali další tři body po výhře 4:3 nad B-třídními Doksy. Favorit si rozhodující náskok vypracoval už v prvním poločase. „Kopali jsme tři rohy a dali tři branky, což se nám už dlouho nestalo a nevím, zda se nám to ještě někdy stane,“ řekl k povedenému nástupu do utkání trenér Kaplan a pokračoval: „Po poločase jsme sestavu prostřídali a soupeř měl trochu navrch. Když vedete tři nula, tak vás to trochu uspokojí. Na čtyři tři dal soupeř až v poslední minutě. Myslím, že jsme vyhráli zaslouženě, ale soupeř byl kvalitní.“

Turnaj v Novém Strašecí: Dyn. Nelahozeves – Doksy 4:3 (3:0) Branky: Vrábel, Pekárek, Jindřich, Topor – Barták 2, Moc.

Dolních Beřkovic se nedočkali

Pouze jediný turnajový zápas se v sobotu odehrál na mělnické umělé trávě. Fotbalisté Vysoké v něm jasně přehráli třetitřídní Kojetice. Ke druhému sobotnímu zápasu se nedostavily Dolní Beřkovice. Jejich soupeř Otvovice, který vážil cestu až z Kladenska, jen lehce potrénoval a odjel domů. Utkání bylo odloženo na pozdější termín.

Vysoká podle slov svého trenéra Václava Řízka zkoušela v zápase nejrůznější herní varianty. „Vypracovali jsme si celou řadu příležitostí, z nichž jsme některé další neproměnili. Chybělo nám opět několik hráčů z podzimní sestavy, ale naopak s námi začal trénovat také Karel Temiak z Neratovic.“

Mělnická zimní liga - skupina A: Otvovice – D. Beřkovice odloženo, Dolní Beřkovice se k utkání nedostavily. Skupina B: Vysoká – Kojetice 6:1 (3:1) Branky Vysoké: Řízek, Vavrek, Pešan, Pražák, R. Finkous, Hoffmann. Vysoká: Kvasnička – Kaňka, Mráz, Vavrek, B. Štolba – D. Řízek, Fidrant, K. Temiak, Hoffmann – Pražák, Pešan (Jonáš, M. Skopka, R. Finkous).

(jah, lk)