Trenéři Zdeněk Šenkeřík a Václav Havel v současnosti pracují s šestnáctkou hráčů a tým má za sebou i soustředění v jihočeském Mozolově. Mezitím kádr sehrál už tři přátelská utkání a vyhrál pouze v jednom – před týdnem porazil Votice 5:1, předtím padl s Braníkem (1:2) a nestačil ani na Louny (1:4).

„Nejvíce se snažíme kromě fyzické kondice zapracovat na obranné fázi, děláme v defenzivě až moc chyb. Co se týče soustředění, tam bylo vše v pořádku. Do Mozolova jezdíme už dvacet let, je to taková tradice a jsme tam jako doma,“ přibližuje zimní tréninkový proces asistent trenéra Václav Havel.S Libiší se momentálně nepřipravují tři hráči, které měli trenéři na podzim k dispozici. „David Zajac jedná s Litoměřickem, Jan Pořízek projevil zájem odejít a nemůžeme počítat ani s Peterem Očovanem, který zamířil zpět do Rakouska,“ počítá ztráty Václav Havel.

U Sokola se tak dá počítat v následujících týdnech s doplněním kádru, nejvíce bolestný je odchod zkušeného Očovana, který během podzimu nosil i kapitánskou pásku.

Sokol odehraje dohromady šest přátelských zápasů, po dnešním souboji s Ďáblicemi se utká ještě s Byšicemi a Třeboradicemi. Libiš zimuje na druhém místě krajského přeboru, na lídra ztrácí čtyři body.