Hrobce – Libiš 1:4 (1:1)

Velmi zdatného soupeře našli fotbalisté Libiše v prvním poločase svého závěrečného přípravného utkání v týmu SK Hrobce. Devátý tým krajského přeboru Ústeckého kraje předváděl dobrý výkon, vytvářel si šance, trefil i tyč, ale skóroval pouze jednou. Navíc v poslední minutě po rohu inkasoval. Ve druhé půli se favorit zlepšil a v generálce před divizním startem s Vilémovem vyhrál 4:1.
„Generálka s překvapivě velmi slušným soupeřem se povedla," mohl nakonec konstatovat libišský trenér Jiří Kabyl. „Soupeř začal velmi dobře, postupem času jsme přebírali iniciativu my, s přibývajícím časem jsme si vytvářeli mnoho šancí a přidali góly po kombinačních akcích. Hrálo se na skvělé umělce, utkání mělo náboj. Kromě nemocných Zuskina a Houžvičky jsme prostřídali zbytek týmu včetně Gončarenka z Ukrajiny. Byla to dobrá příprava na první mistrák. Kluci k zimní přípravě přistoupili zodpovědně, teď už jim budeme přát, aby to dokázali zúročit v mistrácích," dodal pro klubové stránky kouč vítězů.
Do startu jarní sezony, v níž budou hájit průběžnou šestou příčku, jdou v Libiši s optimismem. „Těšíme se," má jasno Kabyl. „Rozhodně chceme udržet úspěšný podzimní trend nejen výsledkově, ale i herně. Při sobotní premiéře s Vilémovem bude pro nás asi největším soupeřem terén, který rozhodně nebude ideální. Přesto se s ním musíme vyrovnat a chceme soupeři vrátit těsnou podzimní porážku."
Také trenér domácích Jaromír Kala viděl zápas dvou rozdílných poločasů.
„V tom prvním jsme dominovali a vytvářeli si šance, ve druhém jsme nepochopitelně ustoupili od naší hry a přenechali iniciativu soupeři. Zápas se lámal na konci prvního poločasu, kdy jsme za stavu 1:0 trefili tyčku a nedali několik šancí a naopak z ojedinělého rohu soupeře jsme inkasovali gól do šatny na 1:1. Tyto zápasy jsou pro nás strašně důležité, protože hráči vidí, že náš způsob hry nese ovoce a současně soupeř divizní úrovně dokáže krutě potrestat každé naše zaváhání či nekoncentraci. Pro nás je to dobrá facka na probrání před prvním mistrovským zápasem, který nás čeká příští týden doma proti Štětí," zhodnotil duel domácí kouč Jaromír Kala.

Branky: Hála – Baratynskyy 2, Chlapec, Čadek.

Pšovka Mělník – Ovčáry/Kly 6:1

Generálka na start jarních odvet v I. A třídě vyšla fotbalistům Pšovky náramně. Domácí podali velmi kvalitní výkon a rozstříleli druhý tým I. B třídy vysoko 6:1. Čtyřmi góly se blýskl Mrvík, po jedné přidali Gabčo a Chytil. Trenér vítězů Karel Grabmüller si pochvaloval nadstandardní výkony některých hráčů. „Důležitější budou výsledky v mistrovských zápasech," poznamenal k porážce ovčárský Petr Hyka.

Sporting MB – Labský Kostelec 2:5 (1:2)

V rámci zimního soustředění v Českém Dubu změřili hráči Kostelce síly s posledním týmem mladoboleslavské III. třídy. Nutno říci, že hráči Sportingu byli šedesát minut soupeři z o dvě třídy vyšší soutěže důstojným soupeřem. I vinou nervozity ze zvučného soupeře darovala boleslavská obrana dvě úvodní branky hostům doslova zadarmo. Sporting pak hru vyrovnal, do poločasu snížil a po obrátce dokonce vyrovnal. Kostelec ale přeřadil na vyšší rychlostní stupeň a třemi góly během deseti minut zápas rozhodl.

KAREL HORŇÁK, JAROSLAV BÍLEK