Domácí posílení o kvartetoz A-týmu se prosadili jako první po hlavičce Kropíka. Hosté ale do poločasu po brejku Jeníkem srovnali. A když ve druhém poločase Šídlo chytil Svátkovi penaltu, byliaž do závěru ve hře o body.

Zadní řady Libiše v utkání vyztužila nová posila Beutel. Ani jeho zkušenosti z působení ve sparťanské rezervě a naposledy v Rakousku ale nakonec nezabránily tomu, že hosté deset minut před koncem inkasovali rozhodující a z jejich pohledu trochu smolný gól.

„Po standardce se odražený míč dostal na velké vápno, kde ho domácí hráč trefil placírkou a prošel asi čtyřmi hráči do protipohybu našeho brankáře,“ popsal klíčový moment zápasu hostující trenér Václav Havel.

Tenmusel v utkání hned dvakrát vynuceně sáhnout do sestavy. Už v poločase odstoupil s nakopnutou achilovkou Jirásek a nedlouho po změně stran postihl stejný osud i jeho útočního kolegu Gondeka s podvrtnutým kotníkem.

„Zranění i samotná porážka mrzí. Kluci maximálně bojovali a byl to minimálně remízový zápas. Ztracené body se pokusíme získat doma s Berounem,“ dodal trenér Libiše.

„Tři body jsou dobré, ale za první poločas, který jsme odehráli v chůzi, jsme si výhru snad nezasloužili. Vázla nám kombinace a nechtěli jsme běhat. Ve druhém poločase jsme zlepšili pohyb a dostávali se do vyložených šancí. Libiš hrála kvalitní fotbal s dobrými standardkami a rychlými útočníky, ale na to jsme byli připraveni. Bylo znát, že nám pomohli čtyři kluci z áčka,“ byl spokojený s posilami kouč Vlašimi B Vladimír Kout.

Vlašim B – Libiš 2:1 (1:1) Branky: 10. Kropík, 79. Mucha - 20. Janík. Rozhodčí: Glogar. Diváci: 120. Libiš: Šídlo – Trojan - Bohdal (85. Hubáček), Beutel, Werner - Janík, Kubeš, Pochman, Novák – Jirásek (46. Masfeld), Gondek (50. Obermajer).

(lk, sim)